Про хід виконання Програми розвитку культури і туризму в Лохвицькому районі на 2016- 2020 роки за 2016 рік

Версія для друкуВерсія для друку
Дата: 
10.04.2017
Номер: 
118
Програма розвитку культури і туризму  в Лохвицькому районі  на 2016-2020 роки (далі – Програма), затверджена шостою сесією Лохвицької районної ради сьомого скликання від 19 травня 2016 року,  розроблена з метою забезпечення розвитку культури, туризму,  мистецтва та збереження об’єктів культурної спадщини в районі на підставі аналізу виконання Програми на 2011-       2015 роки, термін дії якої завершився у 2015 році.
          У Програмі враховані завдання, визначені законами України «Про культуру», «Про охорону культурної спадщини», Стратегією сталого розвитку   «Україна-2020», затвердженою Указом Президента України від 12 січ-              ня 2015 року № 5/2015, іншими законодавчими актами, а також рекомендаціями постійної профільної комісії Лохвицької районної ради.
Програма визначає стратегію розвитку галузі культури і туризму, пріоритетні завдання збереження культурної спадщини в районі на 2016-2020 роки. Передбачає підвищення ефективності діяльності закладів культури і мистецтва району, оптимізацію, модернізацію, охоплення Інтернетом мережу бібліотек, оновлення книжкових фондів, розроблення та впровадження механізмів інноваційної діяльності музеїв, оновлення та побудову різнопланових, інтерактивних музейних експозицій, створення належних умов зберігання та електронного обліку фондових колекцій музею, забезпечення реалізації прав громадян на доступ до інформації, охорону культурної спадщини, здобуття початкової    мистецької освіти, залучення до культурних цінностей і духовних надбань.   Визначає перспективи галузі культури Лохвицького району і спрямована на збереження існуючої базової мережі закладів культури, а саме
47-ми  клубних  закладів: з них 1  районний Будинок  культури, 2 міських     Будинків культури у місті Заводське, 19 сільських Будинків культури,               25 сільських клубів; 2 музеї; центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека, 2 міські бібліотеки- філії та 32 сільські бібліотеки- філії; 4 дитячі музичні школи.  
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів,      передбачених на її виконання органами виконавчої влади та місцевого             самоврядування в районному та місцевих бюджетах, та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
         На виконання заходів  Програми  передбачено 5 млн.729 тис. грн, з них:  3 млн. 642,5 тис. грн з районного бюджету; з міських та сільських бюджетів – в межах бюджетних призначень, у тому числі: на 2016 рік з урахуванням змін  – 1млн. 249 тис. грн, з них – 697 тис.грн з районного бюджету. Використано –      1 млн.112 тис. 600 грн.  Крім того, субвенції Токарівської, Безсалівської,       Васильківської, Луценківської, Свиридівської, Харківецької, Бербеницької, Яхниківської, Пісківської та Сенчанської  сільських рад становили –                      27 тис. 987 грн (на придбання мікшерного пульту для районного Будинку культури). З метою зменшення навантаження на районний бюджет, закладами культури, підпорядкованими відділу культури і туризму районної державної адмі- ністрації, проводиться робота з надання платних послуг та залучення поза-бюджетних коштів до спеціального фонду. Протягом 2016 року благодійна спонсорська допомога надійшла у сумі 497 тис. 500 грн на придбання  п’ятисот крісел для глядацької зали районного Будинку культури та 15 тис.760 грн для поповнення бібліотечного книжкового фонду. Надано платних послуг на суму 436129 грн (батьківська плата за навчання у музичних школах, музейні екскурсії, бібліотечні послуги).
         Відповідно до законів України «Про культуру», «Про місцеві державні адміністрації», з метою створення найбільш сприятливих умов для забезпечення розвитку галузі культури у Лохвицькому районі та на виконання рекомендацій колегії районної державної адміністрації від  29 березня 2017 року:
 
1. Відділу культури і туризму районної державної адміністрації (Марченко С.М.):
 1) спрямувати роботу на вирішення завдань та заходів Програми розвитку культури  і туризму  у Лохвицькому районі на 2016-2020 роки, затвердженої шостою сесією Лохвицької районної ради сьомого скликання від 19 трав-        ня 2016 року з відродження та розвитку народної творчості, аматорського мистецтва, координації діяльності закладів культури, поліпшення бібліотечного обслуговування, збереження культурної спадщини;
 2) проводити поточні ремонти та заходи щодо покращення матеріально–технічної бази закладів культури підпорядкованих відділу культури і туризму Лохвицької районної державної адміністрації;
 3) до 15 квітня 2017 року подати на розгляд голові районної державної адміністрації перелік об’єктів культури, які першочергово потребують ремонту;
 4) продовжити роботу по втіленню нових сучасних форм, проектів у сфері культури, роботі закладів культури, зміцненню їх матеріально-технічної бази;
5) звернути увагу на необхідність усунення недоліків та посилення контролю за виконанням заходів Програми розвитку культури і туризму в Лохвицькому районі на 2016-2020 роки, затвердженої шостою сесією Лох-вицької районної ради сьомого скликання від 19 травня 2016 року;
6) інформувати голову районної державної адміністрації про виконання цього розпорядження двічі на рік: до 20 червня та до 20 грудня щорічно на час дії Програми розвитку культури і туризму в Лохвицькому районі на 2016-     2020 роки, затвердженої шостою сесією Лохвицької районної ради сьомого скликання від 19 травня 2016 року.
7)  фінансовому управлінню районної державної адміністрації ( Клименко Т.С.), відділу культури і туризму районної державної адміністрації (Марченко С.М.) щороку під час формування проектів відповідних бюджетів та         програм соціально-економічного розвитку передбачати асигнування на виконання заходів Програми розвитку культури і туризму в Лохвицькому районі на 2016- 2020 роки, затвердженої шостою сесією Лохвицької районної ради сьомого скликання від 19 травня 2016 року, вживати заходи щодо залучення для її фінансування, крім  бюджетних коштів, кошти з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
 
2. Рекомендувати міськсільвиконкомам району:
1) забезпечити виконання в повному обсязі делегованих повноважень в галузі культури;
2) використати в повному обсязі за цільовим призначенням бюджетні кошти, заплановані в 2017 році на галузь культури;
3) проводити поточні ремонти та покращувати матеріально–технічну базу закладів культури;
4) сприяти відновленню опалювальних систем в закладах культури;
5) інформувати відділ культури і туризму районної державної адмі-ністрації  про виконання вищевказаних пропозицій двічі на рік: до 10 червня та до 10 грудня щорічно на час дії Програми розвитку культури і туризму в Лохвицькому районі на 2016-2020 роки.
 
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Папірненко О.І.
 
 
     
 
 
           Голова
районної державної
      адміністрації                                                                         В.РЯЗАНОВ
Наверх ↑