Про хід виконання у 2014 році районної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки

26.12.2014

Заслухавши інформацію та розглянувши матеріали колегії районної державної адміністрації щодо ходу виконання у 2014 році районної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, колегія відмічає, що на виконання заходів обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, затвердженої рішенням п’ятнадцятої сесії шостого скликання Полтавської обласної ради від 28 лютого 2013 року, в районі затверджено районну Програму соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки. Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації підтримується в актуальному стані  Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою (далі - ЄДАРП), головною метою якого є налагодження чіткого обліку даних про пільгові категорії населення за соціальною ознакою, а також запровадження системи адресних розрахунків з організаціями та підприємствами - надавачами пільгових послуг за фактично надані послуги кожному пільговику.  Щомісячно  забезпечується  звірка  даних  щодо  наданих пільгових послуг громадянам.

З метою створення належних умов для здійснення якісної, комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей – інвалідів, 10 дітей району в цьому році отримали соціальну, психологічну, педагогічну реабілітації, логопедичну ко-рекцію, консультації лікаря – педіатра та невролога, лікувальну фізкультуру, масаж та фізіотерапевтичні процедури в міському центрі соціальної реабілітації дітей –інвалідів виконавчого комітету Лубенської міської ради.

Обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в центрі становить в поточному році  75,0 тис. грн., 1 інвалід з дитинства навчається в Міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів за професією «Оператор комп’ютерного набору».

На підтримку соціальних проектів громадських організацій з районного бюджету виділено 50,0 тис. грн.. Інвалідам 1 групи по зору надається щомісячна районна пільга - 50% знижка за користування сітковим газом та щоквар-тальна - скрапленим газом, сума відшкодувань в цьому році складає – 18,0 тис. грн.

Для організації санаторно-курортного лікування ветеранів війни протягом поточного року за рахунок субвенції державного бюджету придбано 14 путівок до санаторіїв: 7 путівок - «Сосновий бір»,  2 путівки - «Нові Санжари», 6 путівок - «Псьол». Виплачено компенсацію замість санаторно-курортного лікування 64 інвалідам війни на суму 22,2 тис.грн.

Відповідно до статті 2, 6, пункту 10 частини першої статті 23, статей 23, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та враховуючи рішення колегії районної державної адміністрації від 24 грудня 2014 року:

1. Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (Інденко Н.О.):

забезпечити виконання заходів районної Програми соціального захисту інвалідів;

ініціювати розгляд питання черговою сесією районної ради про виділення додаткових коштів із районного бюджету на виплату компенсацій  фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам та пристарілим, нездатним до самообслуговування.

2. Впроваджувати в роботу реабілітаційних відділень територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району нові форми соціальних послуг.

Виконуючий обов’язки

голови районної державної

адміністрації                                                                    М.ШИЯН