Про хід виконання у 2015 році районної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізи-чними можливостями на 2013-2020 роки

14.01.2016

У районі проживає 2,4 тисяч осіб з обмеженими можливостями, а це кожен 20-ий наш співвітчизник – інвалід, тобто людина, яка потребує допомоги та підтримки від держави.

З метою матеріальної підтримки, з районного бюджету отримали одноразову матеріальну допомогу на лікування 122 особи на суму 33,05 тисяч грн.

31 інваліду І групи по зору надається щомісячна районна пільга - 50% знижка за користування сітковим газом та щоквартальна - скрапленим газом, сума відшкодувань в цьому році складає – 27,0 тисяч грн.

8 дітей-інвалідів району в цьому році отримали соціальну, психологічну, педагогічну реабілітації, логопедичну корекцію, консультації лікаря – педіатра та невролога, лікувальну фізкультуру, масаж та фізіотерапевтичні процедури в міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів виконавчого комітету Лубенської міської ради.

Обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в центрі становить в поточному році 35,0 тисяч грн.

З початку 2015 року видано 398 направлень для забезпечення технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами. Від підприємств- виробників надійшло 6 колісних крісел та 44 засобів реабілітації. Першочергово  розглядаються звернення за даними засобами для дітей-інвалідів.

Для організації санаторно-курортного лікування ветеранів війни протягом поточного року за рахунок субвенції державного бюджету придбано 8 путівок до Медичного центру внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України «Нові Санжари». Виплачено компенсацію замість санаторно-курортного лікування 55 інвалідам на суму 17,3 тисяч грн.

На сьогоднішній день на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває 14925 пільговиків, які мають право на пільги.

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про соціальні послуги», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 «Про  затвердження  Порядку  призначення  і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» з метою виконання заходів  районної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2013-2020 роки, затверджене рішенням вісімнадцятої сесії шостого скликання Лохвицької районної ради від 06 червня 2013 року та враховуючи рекомендації колегії районної державної адміністрації від 30 грудня 2015 року:

1. Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (Інденко Н.О.):

забезпечити своєчасне призначення і виплати компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги за рахунок коштів місцевих бюджетів;

вживати заходів для забезпечення виконання державних, регіональних та районних програм  по соціальному захисту найбільш вразливих верств населення.

2. Територіальному центру соціального обслуговування (надання со-ціальних послуг) Лохвицького району (Ждан С.О.):

вжити заходів щодо покращення надання соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.