Про підготовку закладів освіти до роботи в новому 2015-2016 навчальному році

28.08.2015

Робочою групою, утвореною відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 серпня 2015 року № 312, з 10 по 20 серпня здійснено об’їзд навчальних закладів району з метою перевірки готовності закладів освіти до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

Станом на 01 вересня в районі буде функціонувати 26 загальноосвітніх закладів, 21 дошкільний заклад, 4 позашкільні заклади та дитяча спортивна школа.

Всього на проведення ремонтних робіт та підготовку до нового навчального року в загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах витрачено кошти в сумі 1 млн. 69 тис. 745 грн., в т.ч. батьківські кошти – 342 845 грн., спонсорська допомога – 256 389 грн., учительська допомога – 60 384 грн., міськсільвиконкоми – 410 127 грн.

В ході перевірки готовності загальноосвітніх закладів району до нового навчального року робочою групою відзначено, що в усіх навчальних закладах проведено поточні ремонти, впорядковано подвір’я, квітники, навчально-дослідницькі ділянки, спортивні майданчики. Топкові та котельні підготовлені до опалювального сезону.

Заслуговує на увагу робота міських/сільських рад, які забезпечили якісну підготовку дошкільних навчальних закладів до початку нового навчального року, зокрема Лохвицькою міською радою на  ремонт  двох  дошкільних навчальних закладів міста витрачено кошти в сумі близько 129 тис. грн. та позашкільні заклади міста 22,5 тис. грн., Червонозаводською міською радою на ремонт двох дошкільних закладів виділено кошти в сумі близько 97,5 тис. грн.., Яхницькою сільською радою на ремонт дошкільно-навчального закладу виділено кошти в сумі 36 тис. грн., Токарівською сільською радою на ремонт дошкільно-навчального закладу виділено 55 тис.грн.  та  на  ремонт  Гамаліївської  ЗОШ - 2 тис.грн., Васильківською сільською радою виділено на ремонт Гаївщинського навчально-виховного округу - 10 тис.грн., на ремонт системи опалення в приміщенні школи та дошкільно-навчальному закладі 10 тис.грн. та на ре-конструкцію опалення у Васильківській ЗОШ І-ІІ ступенів субвенцію у сумі 300 тис.грн., Білогорільською сільською радою виділено на ремонт Білого-рільської ЗОШ та дошкільно-навчального  закладу – 10,5 тис.грн., на ремонт даху спортивного залу Бодаквянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бодаквянською сільською радою виділено субвенцію в сумі 150 тис. грн.

Значна робота проведена педагогічними колективами по підготовці до нового навчального року, проте існує ряд проблем. Перш за все, в загальноосвітніх навчальних закладах району, як і в минулі роки, ще не в достатній кількості оновлюється обладнання і унаочнення, технічні засоби навчання, не закупляються хімічні реактиви та обладнання для проведення практичних робіт. Всі заклади мають протипожежні куточки, плани евакуації, вогнегасники. Але кошти на обробку горищ приміщень протипожежною сумішшю та повірку вогнегасників в бюджеті не передбачені.

Потребує капітального ремонту приміщення їдальні Корсунівської ЗОШ,  корпус № 2 Лохвицької ЗОШ №3, потребує ремонту Червонозаводська ЗОШ №2, спортивний зал Сенчанської ЗОШ, необхідна заміна вікон в спортивному залі Лохвицької  ЗОШ       №2, ремонт фасаду нового приміщення в Червонозаводській ЗОШ №1, ремонт частини водоканалізаційної системи Червонозаводської ЗОШ №2. Проблемою залишається відкриття додаткових груп в дошкільних закладах с. Піски та с.Лука, переведення дошкільних закладів в селі Бодаква та селі Ісківці з сезонних на звичайний режим.

У відповідності до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про освіту», з метою забезпечення організованого початку 2015-2016 навчального року та на виконання рішення колегії районної державної адмі-ністрації від 27 серпня 2015 року:

1. Відділу освіти райдержадміністрації (Дейнека А.М.):

1) до 01 жовтня 2015 року завершити ремонт котелень, заміну лічильників та підготовку тепломереж до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 року. Забезпечити реалізацію регіональних програм з енергозбереження;

2) організовано провести прийом учнів до 1-х та 10-х класів, забезпечити раціональне комплектування інших класів загальноосвітніх навчальних закладів, завершити до 02 вересня 2015 року комплектування навчально-виховних закладів педагогічними та керівними кадрами;

3) до 01 вересня 2015 року вжити заходів щодо приведення мережі за-гальноосвітніх навчальних закладів району у відповідність до освітніх запитів населення, демографічної ситуації та фінансування;

4) забезпечити урочисте проведення Дня знань 1 вересня у навчально- виховних закладах;

5) з 01 вересня 2015 року забезпечити організацію харчування учнів 1-11 класів відповідно до чинного законодавства України;

6) забезпечити поступове впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти та нових навчальних програм;

7) забезпечити створення умов для рівного доступу до якісної освіти, насамперед учнями, які проживають у сільській місцевості.

2. Рекомендувати міськсільвиконкомам:

1) спільно з відділом освіти райдержадміністрації забезпечити стовідсоткове охоплення дітей шкільного віку навчанням та неухильне виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої  постановою  Кабінету  Міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646 та сприяти проведенню рейду «Урок»;

2) спільно з відділом освіти райдержадміністрації забезпечити створення оптимальних умов для здобуття дітьми якісної дошкільної освіти, максимальне охоплення дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації Папірненко О.І.

адміністрації                                                                         В.РЯЗАНОВ