Про роботу відділу Держзем-агенства в Лохвицькому районі за 8 місяців 2015 року

16.10.2015

З початку 2015 року відділом Держземагенства в Лохвицькому районі проведено відповідну роботу у спектрі різноманітних функціональних напрямків.

За звітній період  до відділу надійшло 28 письмових звернень, з них: від вищестоящих органів – 5; від Лохвицької райдержадміністрації – 5; від органів місцевого самоврядування – 1; інших установ, підприємств та організацій – 4; особисто від заявників фізичних осіб – 13.

До відділу Держземагенства в Лохвицькому районі надійшло 79 заяв від учасників АТО на надання викопіювання з кадастрової карти (плану) можливого місця розташування   земельних ділянок  для ведення  особистого селянського господарства в розмірі  до 2,00 га; з них отримали накази Головного управління Держземагенства/ Держгеокадастру у Полтавській області про дозвіл на розроблення  проекту землеустрою щодо відведення  земельної ділянки  у власність  15 учасників АТО. Отримали відмову 6 громадян жителів Червонозаводської міської ради через відсутність вільних земель державної власності. Решта 58 заяв перебуває в розробці Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області та на місцевому рівні.

Станом на 01 вересня 2015 року на спецрахунках місцевих рад та районного бюджету  числиться  1 млн. 354 тис. грн.  коштів, що  надходили в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Згідно з прийнятими рішеннями сільськими радами на 2015 рік  заплановано   до використання лише 25,74 тис. грн. на проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів  - Яхниківською сільською радою.

В районі налічується 81 населений пункт на загальній площі 19415,28 га, з них 79 сіл та 2 міста районного значення.

Проекти землеустрою щодо встановлення та зміни меж населених пунктів     району розроблено по 10  населених пунктах Токарівської, Луценківської та Яхниківської сільських рад, що становить 12% від загальної кількості.  Рішенням Полтавської обласної ради  від 07.12.2011 року затверджено матеріали перерозподілу по 51 населеному пункту 15 сільських рад Лохвицького району   станом на 01 січня 1992 року .

Є потреба звернути увагу  на 20 населених пунктів  району,  по яких відсутнє  затвердження матеріалів перерозподілу меж населених пунктів, а це значить, що межі населених пунктів, так як і сам перерозподіл, не затверджувалися, проекти землеустрою щодо встановлення та зміни меж населених пунктів  не розроблялися (за винятком Вирішальненської сільської ради, і які з 2009 року не затверджені), фактичні площі  потребують уточнення  так як не всі відповідають  даним звіту по формі 6-зем.

Відповідно до статті 6, пункту 7 частини першої статті 13, пункту 3 статті 16, статті 21, частини другої та третьої статті 31, статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою регулювання  земельних відносин, раціонального використання земель, їх відтворення та охорони, встановлення меж населених пунктів та враховуючи рекомендації колегії районної державної адміністрації від 30 вересня 2015 року № 5:

1. Рекомендувати відділу Держгеокадастру у Лохвицькому районі  посилити роботу щодо надання інформаційної та методичної  допомоги в ході проведення землевпорядних, землеоціночних робіт, а також  щодо роз’яснень питань, що належать до його компетенції при розгляді звернень громадян.

2.  Рекомендувати    органам місцевого самоврядування  при підготовці проектів місцевих бюджетів на 2016 рік закладення коштів для фінансування робіт щодо розробки проектів землеустрою,  встановлення, зміни меж населених пунктів відомчої місцевої  ради, робіт зі створення топографічних планів населених пунктів.

Виконуючий обов’язки голови

адміністрації                                                                         С.ЗАВГОРОДНІЙ