Про стан функціонування комунального закладу «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги» та перспективи розвитку служби загальної практики сімейної медицини в сільській місцевості

06.01.2015

З метою  забезпечення населення району доступною, своєчасною, якісною  первинною медико – санітарною допомогою рішенням 13 сесії Лохвицької районної ради 6 скликання від 31 травня 2012 року створений комунальний заклад «Лохвицький Центр первинної медико – санітарної допомоги» (надалі - Центр).

Станом на 24 грудня 2014 року мережа Центру складає 17 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 27 фельдшерсько-акушерських пунктів. Заклад обслуговує 44153 мешканці. Діючим штатним розписом затверджено 252 посади, з них 43 лікарів.

Охоплення наглядом сімейного лікаря становить 90%, середня кількість населення, яке обслуговує 1 сімейний лікар - 2597 осіб ( при нормі 1200). Забезпечується тісна взаємодія між підрозділами Центру та іншими рівнями надання медичної допомоги.

Реалізовується  право громадян вільно вибирати лікаря.

Лікування здійснюється відповідно до локальних клінічних протоколів.

Відзначається зниження дитячої смертності, від серцево-судинної захворюваності, первинного виходу на інвалідність. Кількість викликів швидкої допомоги до хронічних хворих зменшилась на 45%.

Поліпшується матеріально-технічна база, завдяки субвенціям та спонсорській допомозі, укомплектовуються амбулаторії та  фельдшерсько-акушерські пункти медичним обладнанням, ремонтується санітарний транспорт, вирішуються питання теплозабезпечення.

Розроблена довгострокова програма кадрового забезпечення первинної ланки на період до 2020 року. По основним показникам діяльності  заклад увійшов в першу десятку області.

З метою  вдосконалення та забезпечення подальшого розвитку служби  загальної практики - сімейної медицини, розширення мережі амбулаторій сімейної медицини в сільській місцевості та відповідно до  статей 2, 6,  пункту 6 частини першої статті 13, пункту 9 частини першої статті 16, статей 22, 28, 36, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», пункту «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», та керуючись  рішенням колегії райдержадміністрації від 24 грудня 2014 року:

1. Визнати стан функціонування комунального закладу «Лохвицького Центру первинної медико-санітарної допомоги» в  районі задовільним.

2. Рекомендувати головам міськсільвиконкомів передбачити в місцевих бюджетах фінансові та матеріальні ресурси для:

доукомплектування приміщень медичних закладів;

проведення вакцинації дитячого населення;

лікування пільгових категорій населення;

посилити роботу з інформування  населення щодо впровадження первинної медико-санітарної допомоги.

3. Рекомендувати Лохвицькому міському голові (Демчук В.І.) вирішити питання виділення приміщення для місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2.

4. Рекомендувати  головному лікарю комунального закладу «Лохвицький  Центр первинної медико-санітарної допомоги»:

проводити роботу по залученню позабюджетних коштів для зміцнення матеріально – технічної бази, виконання ремонтних робіт;

відпрацювати та впровадити в роботу клінічні локальні протоколи надання медичної допомоги населенню;

активізувати профілактичну роботу щодо здорового способу життя серед різних  вікових груп населення;

спільно з головами міськсільвиконкомів вирішувати питання щодо забезпечення житлом молодих спеціалістів.

Виконуючий обов’язки

голови районної державної

адміністрації                                                                    М.ШИЯН