Про стан медичного обслуговування населення закладами охорони здоров’я району

20.02.2017

Рішенням тринадцятої сесії Лохвицької районної ради шостого скликання з 01 січня 2013 року було створено Комунальний заклад «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги». Станом на 01 січня 2017 року мережа Комунального закладу «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги» складає 17 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 27 фельдшерсько-акушерських пунктів. Комунальний заклад «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги» обслуговує 43 254 осіб. В Комунальному закладі «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги» працює  266  фізичних  осіб. З  них:  29 лікарів, середнього медичного персоналу – 140, молодшого медичного персоналу – 47, інші – 50.

Вторинна медична допомога жителям району надається Лохвицькою центральною районною лікарнею, до складу якої входить поліклінічне відділення на 300 відвідувань в зміну та стаціонарне відділення на 182 ліжка.

Лохвицька центральна районна лікарня надає вторинну медичну допомогу жителям Лохвицького району та частково жителям Чорнухинського району (пологова допомога, допомога хірургічного профілю, інфекційна допомога за рахунок  передачі  частини медичної субвенції). За 2016 рік проліковано в стаціонарі 5849 осіб. Рівень госпіталізації на 100 жителів становить 13,5.

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Основи законодавства України про охорону здоров’я», за підсумками розглянутих матеріалів, враховуючи рекомендації Колегії Лохвицької райдерж-адміністрації від 27 січня 2017 року та з метою забезпечення належного рівня медичного обслуговування населення закладами охорони здоров’я району:

1. Рекомендувати Лохвицькій центральній районній лікарні (Бурлей В.В.) спільно з Комунальним закладом «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги»  (Лисенко М.І.) забезпечити проведення інформаційно-просвітницької кампанії серед населення району щодо профілактики тубер-кульозу, венеричних, онкологічних та вірусних захворювань, ВІЛ/СНІДу та з питань здорового способу життя.

2. Рекомендувати Комунальному закладу «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги»  (Лисенко М.І.):

1) вжити заходів для забезпечення лікарями загальної практики сімейної медицини у Безсалівській, Гамаліївській, Корсунівській амбулаторіях загальної практики сімейної медицини;

2) забезпечити створення  Єдиного електронного реєстру пацієнтів;

3) вжити заходів щодо впровадження програми відшкодування вартості лікарських засобів по гіпертонічній хворобі, цукровому діабеті 2 типу, брон-хіальній астмі (Реімпурсація).

3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування спільно з Кому-нальним закладом «Лохвицький Центр первинної медико-санітарної допомоги»  (Лисенко М.І.):

1)  сприяти функціонуванню громадської організації «Лікарняна каса» шляхом розширення контингенту її членів за рахунок працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

2) з метою зміцнення матеріально - технічної бази лікувально-профілактичних закладів при формуванні місцевих бюджетів передбачити    кошти для:

забезпечення придбання необхідної медичної апаратури відповідно до Примірного табеля матеріально-технічного оснащення;

забезпечення комп’ютерною технікою та доступом до мережі Інтернет всі робочі місця лікарів амбулаторій загальної практики сімейної медицини;

проведення реконструкцій та капітальних ремонтів амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів.

адміністрації                                                                         В.РЯЗАНОВ