Про стан виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011 – 2015 роки

06.10.2015

В районі проведена робота із забезпечення виконання у 2015 році заходів районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011 – 2015 роки (далі - Програма), схваленої рішенням 5 сесії 6 скликання Лохвицької районної ради від 26 травня 2011 року.

Наслідки зниження прожиткового рівня в Україні, незайнятість населення негативно вплинули на рівень злочинності населення в Лохвицькому районі. За останні роки зросла кількість звернень, заяв та повідомлень про злочини (так, у 2014 році надійшло 1778, у 2015 – 2142). Домінуючою проблемою залишається збільшення у 2015 році (проти 2014 року), майже в два рази, тяжких та особливо тяжких злочинів; крадіжок, особливо відносно приватної власності; незаконного поводження із зброєю; злочинів у сфері обігу наркотичних речовин; хуліганства; втричі - незаконного заволодіння транспортним засобом.

Водночас виконання заходів Програми сприяло позитивним результатам у забезпеченні законності охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, реалізації завдань щодо покращення криміногенної ситуації в районі, за результатами аналізу якої спостерігається тенденція до зниження росту окремих видів злочинів. А саме: по лінії порушень правил безпеки дорожнього руху (у 2014 році – 7; у 2015 – 2); злочинів у сфері службової діяльності (4;2); у сфері господарської діяльності (3;1); злочинів, пов’язаних з використанням бюджетних коштів (10;1) та фактів умисного вбивства (6;1).

Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про міліцію», з метою покращення криміногенної ситуації в районі, забезпечення законності та право рядку, ефективного виконання заходів Програми та враховуючи рекомендації колегії районної державної адміністрації від 30 ве-ресня 2015 року:

1. Рекомендувати Лохвицькому РВ УМВС України у Полтавській області (Латенко А.О.):

1) систематично аналізувати стан правопорядку в районі. За результатами аналізу розробляти заходи щодо запобігання злочинності, забезпечення громадського порядку і громадської безпеки та інформувати райдержадміністрацію про проведену роботу;

2) постійно здійснювати інформування населення про вжиті заходи у сфері забезпечення законності і правопорядку, проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу про наслідки протиправної поведінки, порушення норм адміністративного та кримінального законодавства.

2. Службі у справах дітей райдержадміністрації (Власова С.М.), відділу освіти райдержадміністрації (Дейнека А.М.), центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Свинар Т.А.) спільно з Лохвицьким РВ УМВС України у Полтавській області (Латенко А.О.):

2) вивчити проблемні питання щодо проведення індивідуально-профілактичної роботи з неповнолітніми, обміну інформацією стосовно дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах з метою координації дій щодо покращення роботи з профілактики правопорушень серед неповнолітніх або по відношенню до них.

3) здійснити заходи щодо виявлення неповнолітніх, які опинилися під впливом кримінального середовища, вчасного їх вилучення з небезпечного оточення, влаштування та захисту.

3. Рекомендувати виконавчим комітетам міських, сільських рад:

3) проаналізувати стан справ з виконання заходів Програми на підпорядкованій їм території та забезпечити їх неухильне виконання;

2) вжити заходів щодо попередження корупційних діянь посадовими особами органів місцевого самоврядування району.

4. Рекомендувати  Лохвицькій  філії   ПАТ   «Полтаваобленерго»  (Пав-лік А.Б.) спільно з міськсільвиконкомами:

з метою попередження масових крадіжок технічної оливи із трансформаторів та оперативного розкриття скоєного правопорушення розглянути питання придбання та встановлення на вуличних електроопорах камер відеоспостереження.

5. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження голови рай-держадміністрації від 29 липня 2013 року № 349 «Про виконання Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011 – 2015 роки в Лохвицькому районі».

6. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови районної державної адміністрації Завгороднього С.І.

адміністрації                                                                         В.РЯЗАНОВ