Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Лохвицького району

15.09.2014

Відповідно до статей 11, 15 Конституції України, статей 13, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 10 Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», керуючись пунктом 4 Указу Президента України від 09 лютого 2001 року № 79/2001 «Питання щодо використання державних символів України», Концепцією національно – патріотичного виховання молоді, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України,  Мі-ністерства    культури    і    туризму    України    від    27    жовтня   2009  року № 3754/981/538/49 та на виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 18 серпня 2014 року № 323 «Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Полтавської області»:

1. Затвердити План заходів з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Лохвицького району (далі – План заходів) (додається).

2. Відповідальним виконавцям інформувати про виконання пунктів Плану заходів відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації щоквартально  до  01  числа місяця, наступного за звітним, для подальшого узагальнення та інформування Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адмі-ністрації.

3. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

Виконуючий обов’язки

голови районної державної

адміністрації                                                                    М.ШИЯН

Розпорядження голови

Лохвицької районної

15.09.2014 № 374

План заходів

з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на

території Лохвицького району

1. Забезпечити проведення просвітницької кампанії з висвітлення наслідків панування ідеології тоталітарного режиму колишнього СРСР в Україні, куди включити:

показ серіалу «Собор на крові»;

показ документального фільму про Миколу Зерова;

передачу «Уроки історії» про геноцид – голодомор 1932-33 років в Україні;

підготовку та оприлюднення у друкованих ЗМІ просвітницьких статей про геноцидний характер голодомору 1932-33 років в Україні.

Протягом 2014 року           Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації, відділ культури і туризму райдержадміністрації  спільно з ТРК «Астра» та районною газетою «Зоря».

2. Підготувати та систематично проводити тематичні екскурсії в крає-знавчому музеї імені Г.С. Сковороди з роз’яснення недоліків панування ідеології колишнього СРСР в Україні.

Вересень 2014 року             Відділ культури і туризму райдержадміністрації.

3. Визначити перелік закладів і установ у сфері освіти і культури на фасадах яких знаходяться зображення, барельєфи Лєніна, Сталіна та інших діячів тоталітарного режиму колишнього СРСР, державні прапори та герби СРСР і УРСР, поєднання серпа та молота.

Вересень 2014 року             Відділ освіти райдержадміністрації, відділ культури і туризму райдержадміністрації

4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування   винести на розгляд сесій місцевих рад за участі інститутів громадянського суспільства питання про:

демонтаж пам’ятників Володимиру Ульянову (Лєніну) та ліквідацію зображень, барельєфів Лєніну, Сталіну та інших діячів тоталітарного режиму колишнього СРСР, державних прапорів та гербів СРСР і УРСР, поєднання серпа та молота на фасадах закладів і установ, що знаходяться на підпорядкованих їм територіях;

перейменування назв вулиць, проспектів, площ, парків, назв підприємств, установ та організацій, а також інших структурних підрозділів, присвячених керівникам та діячам тоталітарного режиму СРСР, що причетні до організації злочинів, спрямованих проти українського народу на історичну назву або на нову, не пов’язану з тоталітарним минулим України.

Вересень 2014 року                 Міськсільвиконкоми

Керівник апарату

райдержадміністрації                                                                А.М.Власенко