Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Лохвицького району

Версія для друкуВерсія для друку
Дата: 
15.09.2014
Номер: 
374

Відповідно до статей 11, 15 Конституції України, статей 13, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 10 Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», керуючись пунктом 4 Указу Президента України від 09 лютого 2001 року № 79/2001 «Питання щодо використання державних символів України», Концепцією національно – патріотичного виховання молоді, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України,  Мі-ністерства    культури    і    туризму    України    від    27    жовтня   2009  року № 3754/981/538/49 та на виконання розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 18 серпня 2014 року № 323 «Про заходи з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Полтавської області»:

1. Затвердити План заходів з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на території Лохвицького району (далі – План заходів) (додається).

2. Відповідальним виконавцям інформувати про виконання пунктів Плану заходів відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації щоквартально  до  01  числа місяця, наступного за звітним, для подальшого узагальнення та інформування Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адмі-ністрації.

3. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.

 

 

 

   Виконуючий обов’язки

голови районної державної

           адміністрації                                                                    М.ШИЯН

ЗАТВЕРДЖЕНО

Розпорядження голови

Лохвицької районної

державної адміністрації

                  15.09.2014 № 374

 

 

План заходів

з усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР на

 території Лохвицького району

 

1. Забезпечити проведення просвітницької кампанії з висвітлення наслідків панування ідеології тоталітарного режиму колишнього СРСР в Україні, куди включити:

показ серіалу «Собор на крові»;

показ документального фільму про Миколу Зерова;

передачу «Уроки історії» про геноцид – голодомор 1932-33 років в Україні;

підготовку та оприлюднення у друкованих ЗМІ просвітницьких статей про геноцидний характер голодомору 1932-33 років в Україні.

Протягом 2014 року           Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, відділ освіти райдержадміністрації, відділ культури і туризму райдержадміністрації  спільно з ТРК «Астра» та районною газетою «Зоря».

 

2. Підготувати та систематично проводити тематичні екскурсії в крає-знавчому музеї імені Г.С. Сковороди з роз’яснення недоліків панування ідеології колишнього СРСР в Україні.

Вересень 2014 року             Відділ культури і туризму райдержадміністрації.

 

 

3. Визначити перелік закладів і установ у сфері освіти і культури на фасадах яких знаходяться зображення, барельєфи Лєніна, Сталіна та інших діячів тоталітарного режиму колишнього СРСР, державні прапори та герби СРСР і УРСР, поєднання серпа та молота.

Вересень 2014 року             Відділ освіти райдержадміністрації, відділ культури і туризму райдержадміністрації

 

4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування   винести на розгляд сесій місцевих рад за участі інститутів громадянського суспільства питання про:

 демонтаж пам’ятників Володимиру Ульянову (Лєніну) та ліквідацію зображень, барельєфів Лєніну, Сталіну та інших діячів тоталітарного режиму колишнього СРСР, державних прапорів та гербів СРСР і УРСР, поєднання серпа та молота на фасадах закладів і установ, що знаходяться на підпорядкованих їм територіях;

 перейменування назв вулиць, проспектів, площ, парків, назв підприємств, установ та організацій, а також інших структурних підрозділів, присвячених керівникам та діячам тоталітарного режиму СРСР, що причетні до організації злочинів, спрямованих проти українського народу на історичну назву або на нову, не пов’язану з тоталітарним минулим України.

Вересень 2014 року                 Міськсільвиконкоми

 

 

 

 

 

 

Керівник апарату

райдержадміністрації                                                                А.М.Власенко

 

Наверх ↑