22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ ТА 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ АКТА ЗЛУКИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ І ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Шановні жителі Лохвицького краю!

Сто років відділяють нас від буремної революційної доби початку ХХ століття. Саме тоді, у вирі Української революції, відбулася одна з найбільш знакових подій в історії українського державотворення.

22 січня 1919 року в золотоверхому Києві було ухвалено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, двох молодих українських держав, двох частин України, штучно розділених у своєму історичному розвитку. Це був надзвичайно важливий крок на шляху становлення української нації, той поштовх, що врешті привів нас до незалежності у 1991 році.

Сьогодні, святкуючи День Соборності як свято нашої національної єдності, нам як ніколи важливо не лише належно оцінити вагомість самого факту возз’єднання українських земель в єдину, соборну державу, але й врахувати ті помилки, які не дозволили українцям сто років назад реалізувати унікальний історичний шанс і зберегти державність. Нам варто вивчити найважливіші уроки минулого, бути єдиними у своїй громаді та державі, довести самим собі і всьому світові, що ми є сильна нація. Адже тільки так ми зуміємо наблизити час нашої перемоги та відновити мир на рідній землі щоб жити на рівні з іншими європейськими народами.

Тож будьмо мужніми у непростих випробуваннях, що випали на нашу долю, наполегливими у справах, виваженими у словах, далекоглядними в думках, але перш за все не втрачаймо найбільшої національної цінності – соборності, яку століттями плекали наші предки. У переддень свята зичу усім миру, добра, порозуміння, злагоди і достатку.

В.РЯЗАНОВ, голова районної державної адміністрації