ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ТЕБ І НС

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ ТЕБ І НС

На черговому засіданнї місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 31.01.2020 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації, першого заступника голови комісії Олександа Єсікова розглянули ряд важливих питань, а саме:

1. Щодо надзвичайної події, яка виникла на мосту в с. Млини через р. Сула на автодорозі Р-60 «Кролівець – Конотоп – Ромни - Пирятин» внаслідок ДТП.

2. Щодо рятування та недопущення загибелі людей на НС, НП та пожежах на території Лохвицького району.

3. Про проведення позапланових перевірок закладів, установ і організацій з масовим перебуванням людей.

4. Про стан захворюваності на грип та ГРВІ на території Лохвицького району.

Щодо надзвичайної події 19 січня поточного року в с. Млини на мосту через р. Сула, Олександр Єсіков повідомив, що внаслідок даного ДТП було зруйноване транспортне огородження мосту, та перекрито рух транспортного сполучення Лохвицького району по автошляху Р-60 «Кроливець – Конотоп – Ромни - Пирятин». Для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій було прийнято рішення щодо пропуску руху транспорту в об’їзд через с. Свиридівка Лохвицького району.

Заступник голови комісії, начальник районного сектору Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській обл. Олександр Сілютін проінформував, що руйнування були спричинені автомобілем DAF з напівпричіпом GOLDHOFER, який перевозив гусеничний трактор CAT D6N, рухаючись в напрямку м. Ромни Сумської області, не дотримався безпечного інтервалу руху, допустив наїзд на транспортне огородження мосту внаслідок чого пошкодив його.

Для ліквідації надзвичайної події було залучено місцеві приватні підприємства з наявною інженерною технікою для ліквідації ДТП. Для цілей безпеки та недопущення травмувань роботи проводилися в світлу пору доби з 6 год 30 хв. Черговим караулом на АЦ-4-60 (530905) 515 М 19-20.012020р. проведено підтягування тралу на міст, деблокування за межі мосту та обігрів водіїв вантажівки та бульдозера в ночі.

Проведеними заходами всіх відповідних структур рух було відновлено 0 10 год 10 хв. 20.01.2020 року.

Також, Олександр Сілютін проінформував присутніх про виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.12.2019 №44205/1/1-19, щодо позапланових перевірок закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей щодо додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Присутні обговорили виявлені недоліки та шляхи їх вирішення. У період з грудня 2019 та січня 2020 року було проведено 54 перевірки, в ході яких було виявлено 659 порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. На керівників та посадових осіб за ст.175 КУпАП складено 56 протоколів про адміністративне правопорушення на суму 3808 грн. За результатами перевірок керівникам об'єктів вручені приписи на усунення виявлених порушень. З керівниками та працівниками відповідних об’єктів проведені бесіди попереджувального та інформаційного характеру, надано практичну допомогу, розповсюджено листівки та проведено практичні відпрацювання щодо евакуації людей в тому числі дітей з будівель в разі виникнення НС. Наголосив, що всі зацікавленні в тому, аби заклади освіти, установи охорони здоров’я та соціального захисту були безпечними.