ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ!

ДО УВАГИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ!

Відповідно до змін в пенсійному законодавстві з 01 січня 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, складає 25 років, який з кожним роком до 2028 буде збільшуватись на 1 рік. Для тих, хто досяг пенсійного віку в 2019 році - це 26 років, у 2020 році- 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Для зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям, у тому числі «спрощенцям», необхідно своєчасно сплачувати єдиний соціальний внесок та подавати річну звітність до органів фіскальної служби.

Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску завантажуються до системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги в центрі зайнятості та інших соціальних виплат.

Згідно діючого законодавства фізичні особи – підприємці зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22% від мінімальної зарплати, яка на сьогодні складає 4173 грн, відповідно мінімальний страховий внесок – 918 грн. 06 коп на місяць. Максимальна величина доходу, яка підлягає оподаткуванню, складає 62595 грн, відповідно сума нарахованого єдиного внеску – 13770,90грн.

Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, з 1 січня 2017 року зобов’язані сплачувати єдиний внесок щоквартально в розмірі 22% від суми отриманого доходу, але не менше ніж мінімальний страховий внесок за кожен місяць, навіть у разі відсутності доходу.

Термін сплати єдиного внеску, нарахованого за звітний квартал, - до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску, виникає недоїмка, на яку нараховуються фінансові санкції.

Наявність недоїмки зі сплати страхових або єдиного внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і приватний підприємець ризикує залишитися без права на отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Тому закликаємо усіх приватних підприємців: розрахуйтеся з боргами по єдиному внеску! Це забезпечить вам право на отримання пенсійних виплат та інших соціальних допомог.

Г.М.Донченко, заступник начальника фінансово-економічного відділу

Лохвицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України