ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ: ІЗ 1 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ СТАРТУВАЛА МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 із 1 жовтня поточного року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Монетизація включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій і готівковій формі.

Без звернення пільговиків із жовтня управліннями соціального захисту населення пільги будуть призначені у безготівковій формі.

Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» щомісячно до 18 числа наступного місяця у встановленій законодавством послідовності (спочатку за опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, потім за електроенергію для освітлення, природний газ для приготування їжі, вивіз сміття та послугу з управління багатоквартирним будинком).

Протягом доби після перерахування коштів АТ «Ощадбанк» на номер мобільного телефону пільговика направить смс-повідомлення з інформацією про суми, які необхідно сплатити за кожним видом послуги.

За бажанням пільговика, за умови подання заяви територіальному управлінню соцзахисту до 15 жовтня, надання пільги з початку опалювального періоду буде здійснюватися у грошовій готівковій формі. Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.

Виплата сум пільгової знижки у готівковій формі проводитиметься у спосіб, зазначений пільговиком у заяві, а саме на банківський рахунок пільговика або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».

Відповідно до пункту 7 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі пільговики, яким надається пільга у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої в безготівковій формі надавачам житлово-комунальних послуг (сума зазначається в смс-повідомленні) або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Важливо, що для пільгових категорій громадян розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг у межах встановлених соціальних нормативів залишається незмінним.

За додатковою інформацією звертатися в Управління соціального захисту населення Лохвицької районної державної адміністрації за адресою: м. Лохвиця, вул Перемоги 8, каб. №2.

Телефон для довідок 3-11-87.