Лохвичани передали останки бійця, який загинув у 1941 році, на його Батьківщину

Лохвичани передали останки бійця, який загинув у 1941 році, на його Батьківщину

Минуло 72 роки, як завершилася наймасштабніша та найкривавіша війна ХХ століття — Друга світова. На території Лохвицького району знаходяться 78 військових поховань часів Другої світової війни. Проте ще й досі пошуковці знаходять на місцях колишніх боїв невідомі могили, залишки воїнів-визволителів на полях, лісосмугах і намагаються встановити їхні імена, походження, військову приналежність та

донести вісточки рідним про можливість попрощатися із загиблими родичами.

Так, 7 серпня 2017 року у центрі м.Лохвиця біля пам’ятного знаку загиблим землякам відбувся траурний мітинг передачі останків бійця, який загинув у 1941 році поблизу с. Лучка Лохвицького району для поховання на малій батьківщині. Перед громадою та гостями заходу виступили Лохвицький міський голова Віктор Радько, голова пошукової організації «Щит» Сергій Клімченко та його заступник офіцер відділу пошукової роботи генерального штабу ЗСУ підполковник Юрій Іващенко, координатор зв’язків Міжрегіонального громадського фонду увіковічення пам’яті загиблих при захисті Батьківщини Андрій Лященко.

Останки шістьох червоноармійців, виявили учасники пошукової організації «Щит», яка діє в нашому районі із 2011 року. Один із загиблих бійців, рядовий Кузнєцов Микола Олексійович 1909 року народження, що раніше вважався загиблим безвісти, нарешті відправився додому до Новосибірську, де зараз проживають його внучка, правнучка та праправнучка, а в далекому Казахстані у м.Алмати проживає його донька. Вони все життя його шукали, та продовжували шукати навіть у ХХІ солітті.

Пам'ять рядового Кузнєцова та п’ятьох загиблих бійців, чиї останки знайшли під Лучкою і всіх, хто поклав своє життя за звільнення Європи від нацизму присутні вшанували хвилиною мовчання. Панахиду за загиблими воїнами Другої світової війни провів настоятель Благовіщенської церкви протоієрей Михаїл. До пам’ятного знаку загиблим землякам учасники мітингу поклали живі квіти.