НА ЛОХВИЧЧИНІ ПОПРОЩАЛИСЬ ІЗ ЗАГИБЛИМ БІЙЦЕМ МАКСИМОМ ХІТАЙЛОВИМ

НА ЛОХВИЧЧИНІ ПОПРОЩАЛИСЬ ІЗ ЗАГИБЛИМ БІЙЦЕМ МАКСИМОМ ХІТАЙЛОВИМ

22 лютого у селі Вирішальному на Лохвиччині відбулося прощання з нашим земляком, гранатометником 72-ї ОМБр Збройних сил України Максимом Хітайловим, який загинув у бою з російськими агресорами 18 лютого ц.р.

22-річного солдата проводжають в останню путь його рідні, друзі, односельці. Побратими несуть труну на руках через все село до цвинтаря – 4 кілометри.

Народився Максим Хітайлов 7 жовтня 1997 року у селі Велика Знам’янка Запорізької області. Виріс і проживав у селі Вирішальне Лохвицького району Полтавської області.

Навчався хлопець у Миргороді, потім – у Полтаві.

Директор Миргородського художньо-промислового коледжу імені М. В. Гоголя Національного університету імені Юрія Кондратюка Олександр Дубина згадує:

– Максим випускник нашого коледжу 2017 року за спеціальністю «Виготовлення тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів і виробів». Провчився 3,5 роки. Цього ж року вступив до Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Навчався на «добре» та «відмінно». Захоплювався науково-дослідною роботою, музикою, художньою літературою, спортом. Гарний молодий чоловік. У викладачів тільки найкращі спогади. Усі приголомшені. Це перший випускник, якого ми втратили на цій війні.

2019 року Максим Хітайлов вступив до лав Збройних сил України. Був прийнятий на військову службу за контрактом у квітні 2019 року на посаду гранатометника.

Заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай розповів, що Максим був на позиції, яку противник накрив щільним вогнем. Максим відкрив у відповідь вогонь із кулемета, але в нього поцілив ворожий снайпер. Куля влучила у голову.

Разом із Максимом Хітайловим того дня на позиції отримали поранення 4 бійці, двох контузило.

У Максима залишились мама і брат. Про хлопця згадують як про господаря, котрий дуже допомагав рідні, розбудовував хату…

Учора, 21 лютого, екіпаж, що віз тіло Максима Хітайлова зустріли в Полтавській області кілька десятків автомобілів. Його вшанували в обласному центрі, після чого автомобіль із полеглим бійцем відбув до Вирішального.

Поховали загиблого воїна на місцевому кладовищі.

ЛохвицяNews за матеріалами ЗМІ