На порядку денному – підсумки соціально-економічного розвитку району та робота із зверненнями громадян

За результатами діяльності районних державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення за січень – вересень 2014 року Лохвицький район зайняв загальне 7 місце. Про це повідомив начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури районної державної адміністрації Іван Яківець на розширеному засіданні колегії, що відбулося 12 листопада під керівництвом виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Миколи Шияна.      Зокрема, він відзначив, що   серед промислових підприємств стабільно працюють: ПАТ «Склоприлад», ПАТ «Червонозаводський хлібозавод», ТОВ «Лохвицький комбікормовий завод», ПрАТ «Природні ресурси». Важливим пріоритетом розвитку району є агропромисловий комплекс. Протягом 9 місяців 2014 року вироблено молока 6 968,5 тонн, м’яса у живій вазі – 604,7 тонн. Станом на 1 жовтня чисельність великої рогатої худоби становила 6194 голів, свиней – 2389.  Намолочено зернових та зернобобових культур – 136,7 тис. тон. При середній урожайності 62,1 ц/га. По показнику урожайності Лохвицький район займає друге місце в області.  Станом на 01.10.2014 року заборгованість з виплати заробітної плати по району становила 169,5 тис. грн.   Під час виступу Іван Петрович наголосив, що є ряд проблем,  що стримують як економічний, так і соціальний розвиток району. А саме:  зберігається низька продуктивність тваринницької галузі та зменшення поголів’я; недостатнє фінансування житлово-комунального господарства; заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активному підприємстві філії «Лохвицький райавтодор».

Начальник фінансового управління райдержадміністрації  Тетяна Клименко проінформувала присутніх про виконання місцевих бюджетів району за 9 місяців поточного року.  Вона повідомила, що за звітний період до бюджету надійшло 145 047,7 тис. грн. Головними наповнювачами місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб (29 527,8 тис. грн.) та плата за землю (18 433,9 тис.грн.).  Основна питома вага коштів бюджету спрямована на галузі соціального призначення і складає 113 412,2 тис. грн.

Проаналізувала роботу із зверненнями громадян у Лохвицькій райдержадміністрації начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Юлія Зозуля. У ході виступу вона повідомила, що до райдержадміністрації надійшло 61 звернення. Письмових – 46, на особистому прийомі – 15. Переважно в них порушувалися питання: транспорту і зв’язку; аграрної політики і земельних відносин; комунального господарства.   Акцентувала увагу присутніх на зверненнях, що надійшли до органів вищого рівня: Адміністрації Президента України – 2; Кабінету Міністрів України – 2; Полтавської облдержадміністрації – 5; депутатський запит – 1.  Відзначила, що зменшилась кількість колективних звернень – 19 у цьому році  (30 у 2013).

Останнім у обговоренні було   питання щодо створення у районі матеріального резерву та місцевих пожежних команд для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків.

За підсумками колегії прийняті рішення, що сприятимуть соціально-економічному розвитку району,  забезпеченню конституційних прав і свобод громадян  та належній роботі аварійно-рятувальних служб району.