На порядку денному реформування медичної галузі

На порядку денному реформування медичної галузі

14 березня на базі Лохвицької районної центральної лікарні за участі директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака відбулося виїзне засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення по питанню «Про стан медичного обслуговування та збереження закладів охорони здоров’я району в умовах реформування медичної галузі».

На засідання були також запрошені: голова Лохвицької районної державної адміністрації Володимир Рязанов, голова районної ради Анатолій Храпаль, головний лікар Лохвицької ЦРЛ Віктор Бурлей, головний лікар КЗ «Лохвицький ЦПМСД» Микола Лисенко, міські, сільські голови, представники засобів масової інформації.

На початку зустрічі Головний лікар Лохвицької ЦРЛ Віктор Бурлей провів екскурсію центральною районною лікарнею, показав відремонтовані відділення та палати для пацієнтів, закуплене та відремонтоване обладнання.

На самому ж засіданні члени комісії та присутні розглянули важливі, соціально значущі для Лохвицької районної громади питання реформування медичної галузі та шляхи покращення медичного обслуговування населення району в найближчій перспективі.

Директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, розповів про зміни, які в найближчому майбутньому мають відбутись в галузі охорони здоров’я України. Докладніше зупинився на поділенні медичних послуг між первинною та вторинною медичною галузями. Також детально зупинився на нормативній документальній базі, щодо втілення медичних реформ в життя. Окремо висвітлив систему фінансування медичної галузі, торкнувся теми створення так званих «червоних списків пацієнтів» та декларацій, які повинні укладати лікарі первинної ланки та пацієнти. Розповів і про систему госпітальних округів в Полтавській області. З його слів Лохвицький район буде обслуговуватись Миргородським госпітальним округом.

«Головне завдання, що стоїть перед реформуванням медичної галузі – це людина та її здоров’я, профілактика захворювань, своєчасне надання якісної та вчасної медичної допомоги. Наслідок – зростання тривалості життя наших громадян», - зазначив Віктор Петрович.

В ході свого виступу голова райдержадміністрації Володимир Рязанов закликав присутніх сільських та міських голів приділяти більше уваги до проблем розвитку медицини в районі.

«Всі ті наші напрацювання які ми вже зробили і над якими працюємо, а саме: ремонт приміщень ЦРЛ, закупівля необхідного медичного обладнання, модернізація автотранспортного парку, залучення фахівців шляхом закупівлі квартир – над всім цим ми разом повинні працювати й надалі,” –  зазначив очільник району.

Головний лікар КЗ Лохвицький ЦПМСД Микола Лисенко доповів про роботу первинної медицини в Лохвицькому районі, яка на сьогодні складає 17 амбулаторій та 27 ФАПів, де працюють 29 лікарів та 260 спеціалістів середньої ланки, що надають первинну медичну допомогу пацієнтам усіх населених пунктів району.

Найбільш обговорюваними стали питання про шляхи вирішення проблем, що виникають в галузі медичного обслуговування Лохвицької громади вже сьогодні. Також не обійшли увагою і таку тему, як кадрова нестача лікарів району. Але Віктор Бурлей запевнив, що в цьому напрямку вже багато зроблено: зокрема куплено житло для профільних лікарів Лохвицької ЦРЛ. І взагалі є ще багато проблемних моментів над якими й надалі продовжує працювати районна влада.