Обрано новий склад Громадської ради при Лохвицькій райдержадміністрації

Версія для друкуВерсія для друку

Обрано новий склад Громадської ради при Лохвицькій райдержадміністрації

Розвинуте демократичне та громадське суспільство можна будувати лише в державі, де громадяни є активними учасниками процесу формування та реалізації державної політики, - саме таке переконання стало лейтмотивом проведення установчих зборів із формування нового складу Громадської ради при Лохвицькій райдержадміністрації.

Сприяння розвитку громадянського суспільства є однією з найважливіших умов становлення України як демократичної, правової держави. Це, насамперед, передбачає налагодження ефективної взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства на засадах партнерства, спільного інтересу в досягненні цілей, пов’язаних з процесом демократизації усіх сфер державного управління і суспільного життя, соціально-економічним і духовним прогресом, всебічним забезпеченням захисту прав і свобод людини та громадянина.

З метою створення умов для ефективної участі громадян і їх об’єднань в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, а також забезпечення відкритості та прозорості діяльності таких органів, сприяння розвитку громадянського суспільства, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», 21 лютого 2017 року відбулись установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Лохвицькій районній державній адміністрації, яка є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів із громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

В заході взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Ольга Папірненко, члени ініціативної групи, представники громадських організацій району, які подали заявки на участь в установчих зборах, головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Ініціативна група, яка організовувала підготовчу роботу по проведенню засідання, забезпечила в повному обсязі виконання поставлених перед нею завдань: призначила дату проведення зборів, їх порядок денний; провела прийом та реєстрацію документів від ІГС району; сформувала відповідно до отриманих заявок список учасників установчих зборів, запросила представників ІГС на засідання установчих зборів.

На установчих зборах обрано членів громадської ради, куди ввійшли 13 представників інститутів громадянського суспільства. Після чого було проведено перше засідання новообраної громадської ради, на якому було обговорено і схвалено проект Положення про громадську раду, а також обрано керівний склад громадської ради при Лохвицькій райдержадміністрації.

Головою Громадської ради обрано голову районної громадської організації «Чорнобильці Лохвиччини» Чекмеза Миколу Івановича, його заступником – голову Лохвицького Місцевого осередку ВГО «Асоціація ветеранів державної податкової служби України» Буць Валентину Гордіївну, а секретарем – керівника ГО «Лохвиччина» Погуляй Людмилу Олексіївну.

– Переконаний, що завдяки активній громадянській позиції усіх представників інститутів громадянського суспільства, громадська рада при Лохвицькій райдержадміністрації буде дієвим механізмом контролю і співпраці на користь громади. Адже громадська рада повинна бути містком між владою і населенням, вміти прислухатися до громадськості, донести її думку до влади, – підкреслив у вступному слові новообраний голова Громадської ради, привітав всіх присутніх з початком роботи оновленої Громадської ради та побажав конструктивної співпраці.

Наступне засідання громадської ради заплановано провести в березні 2017 року.

Наверх ↑