ПІДСУМКИ РОБОТИ АРХІВУ ТА ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ РОЗГЛЯНУЛИ НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ

Підсумки роботи архівного відділу райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді за І півріччя 2019 року підвели 8 липня на апаратній нараді у голови районної державної адміністрації Володимира Рязанова за участі голови районної ради Анатолія Храпаля, керівників управлінь, відділів райдержадміністрації, районних підрозділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Начальник архівного відділу Тетяна Василенко підсумовуючи роботу архівного відділу райдержадміністрації за І півріччя 2019 року повідомила, що за звітний період архівним відділом Лохвицької райдержадміністрації впорядковано 273 справи постійного терміну зберігання, 91 справа з кадрових питань та 1145 справ тимчасового терміну зберігання.

На державне зберігання прийнято управлінську документацію:

- Лохвицької районної ради комісії за 2011-2015 р.р. – 109 од.зб.,

- Гирявоїсковецької сільської ради за 2011-2015 р.р. – 75 од. зб.,

- Служби у справах дітей райдержадміністрації за 1995-2013 р.р. – 62 од.зб.,

- Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №151 – 27 од. зб.

На зберігання прийнято документи з особового складу і передано до трудового архіву:

- Лохвицької районної ради за 2011-2015 р.р. – 25 од.зб.,

- Гирявоїсковецької сільської ради за 2011-2015 р.р. – 16 од. зб.,

- Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №151 – 50 од. зб.

На тимчасове зберігання прийнято 1145 справ від Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №151.

Протягом січня-червня розглянуто 37 заяв соціально- правового характеру, та 26 заяв майнового характеру. Всі заявники отримали позитивну відповідь.

Проводиться підготовка до проведення експертизи Держархівом Полтавської області слідуючих установ:

1. Виконавчий комітет Сенчанської сільської ради Лохвицького району за 2007-2016 р.р.;

2. Білогорільська сільська рада Лохвицького району за 2011-2015 р.р.;

3. Фінансове управління Лохвицької райдержадміністрації за 2009-2014 р.р..

4. Окружна виборча комісія з виборів Президента України територіального виборчого округу №151 за 2019 рік.

Підсумки роботи районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді у І півріччі 2019 року підвела директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Оксана Богодіст. У своїй доповіді вона повідомила, що протягом 1 півріччя 2019 року на обліку Центру перебувало 42 сім'ї (у них виховується 100 дітей), як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах. Усього протягом поточного періоду спеціалістами Центру надано 1654 соціальні послуги (в тому числі сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах), здійснено 24 оцінок потреб дитини та її сім'ї.

Соціальним супроводом охоплено 24 сім'ї (55 дітей). У ході здійснення соціального супроводу надано 539 соціальних послуг: захищено права та інтереси дітей – 55 дітей; бесіди, спрямовані на профілактику шкідливих звичок – 20 осіб; сприяння в оздоровленні дітей – 7 дітей; надавалася гуманітарна допомога – 24 сім'ям; було оформлено відсутні документи та належні державні соціальні допомоги – 24 сімей; покращено умови проживання – 23 сім'ї; направлено на лікування від алкогольної залежності – 2 особи; підвищено виховний потенціал батьків, попереджено вилучення дитини із сім'ї – 13 сімей; психологічна підтримка та бесіди з дітьми, що зазнали насильства – 4 дітей; залучення до районних заходів – 33 дитини; перенаправлення, консультування, представництво інтересів – 24 сім'ї.

З метою виявлення сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, попередження вилучення дітей із сім'ї, протягом 6 місяців 2019 року проведено 55 вибіркових обстежень доцільності використання коштів державної соціальної допомоги. Нераціонального використання коштів державної соціальної допомоги не виявлено.

Протягом 6 місяців 2019 року здійснено 4 екстрених виїзди Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Планові виїзди здійснюються відповідно до вимог чинного законодавства.

Протягом 1 півріччя проведено 35 групових заходів, охоплено роботою 757 осіб (учнівська та студентська молодь, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, суб’єкти соціальної роботи з сім’ями).

У Лохвицькому районі функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 8 прийомних дітей та 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей-вихованців. У ході здійснення соціального супроводження вищезазначених сімей їм надано 59 соціальних послуг (допомога в оформленні документів, допомога у вирішенні питань навчання, сприяння в оздоровленні та вирішені житлово-побутових проблем, в організації додаткових занять щодо розвитку різнобічних інтересів і потреб дітей).

Центром СССДМ здійснюється соціальне супроводження військовослужбовців, які брали участь в АТО та членів  їх  сімей. За 1 півріччя 2019 року складено 12 соціальних паспортів з метою виявлення потреб сім’ї у наданні соціальної допомоги та підтримки; оформлено 11 соціальних карток «Українці разом». У 2019 році на придбання  путівок  на  відпочинок та  оздоровлення  демобілізованих  учасників  АТО, членів  їх  сімей  та сімей загиблих учасників АТО з районного бюджету виділено 199000 грн. та 199000 грн. з обласного бюджету. Станом на 01.07.2019 року закуплено 3путівки для 2 демобілізованих учасників АТО  та 1  члена їх сімей за кошти районного бюджету (використано 24468 грн.) та 2 путівки для 2 осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО, ООС за кошти обласного бюджету (використано 22032 грн.). Розповсюджено 80 друкованих матеріалів «Соціальна підтримка демобілізованих учасників АТО».

За підсумками наради надані відповідні доручення.