Підвели підсумки економічного і соціального розвитку району та перевірили готовність установ освіти до нового навчального року

Версія для друкуВерсія для друку

27 серпня голова районної державної адміністрації Володимир Рязанов провів розширене засідання колегії на якому були присутні: заступник голови районної ради Валентин Черевко, керівники районних служб, підприємств, організацій, директори загальноосвітніх закладів району, міські, сільські голови.  «Згідно оцінки результатів діяльності районних державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення за 1 півріччя 2015 року Лохвицький район зайняв загальне 16 місце», -  зазначив у своєму виступі начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Іван Яківець. Також він повідомив, що промислові підприємства: ПАТ «Склоприлад», ПАТ «Червонозаводський хлібозавод», ТОВ «Лохвицький комбікормовий завод», ПрАТ «Природні ресурси»  протягом звітного періоду працювали згідно своїх виробничих планів.   Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одиницю населення склав 20048,9 тис.грн.   

Станом на 12 серпня завершено збирання ранніх зернових культур. Намолочено 56 939 ц зерна при урожайності 47,2 ц/га. На 1 липня чисельність великої рогатої худоби в порівнянні з відповідною датою минулого року зросла на 3%, поголів’я свиней зменшилось на 14%.

Район брав участь у конкурсному відборі інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2015 році. Із семи проектів обласний відбір пройшли два – «Сміттєва революція в громадах м. Червонозаводське, с. Токарі та с. Піски – як приклад вдалого співробітництва територіальних громад» та «Впровадження інноваційних енергоефективних заходів по освітленню та гарячому водопостачанню в Лохвицькій ЦРЛ на основі відновлювальних джерел енергії (енергії сонця)». Кошторисна вартість цих об’єктів складе – 2000,0 тис. грн. 

Щодо соціальної складової то станом на 1 липня заборгованість з виплати заробітної плати працівникам району становила 253,9 тис. грн., в тому числі: 60,3 тис. грн. – заборгованість по державному підприємству «Лохвицький спиртовий комбінат», 20,1 тис. грн. – заборгованість по підприємству-банкруту «Маяк», 64,8 тис. грн. – по структурному підрозділу ТОВ «Гадячсир», 128,8 тис. грн. – по філії «Лохвицький райавтодор».

За даними моніторингу цін протягом шести місяців 2015 року цінова ситуація в районі на соціально значущі продукти харчування в середньому зросла на 26,5%.  Зокрема ціни на ринках району зросли на 26,4%, а в торгівельній мережі на 26,6%.

Не менш важливим питанням порядку денного колегії стало і обговорення готовності установ освіти району до нового навчального року.   Як повідомив у своєму виступі в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Анатолій Дейнека станом на перше вересня в районі буде функціонувати 26 загальноосвітніх заклади, 21 – дошкільний, 4 – позашкільні та дитяча спортивна школа. Робочою групою було встановлено, що всі навчальні заклади провели поточні ремонти, впорядкували подвір’я, квітники, навчально-дослідницькі ділянки, спортивні майданчики. Всього на проведення ремонтних робіт та підготовку до нового навчального року в загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах витрачено кошти в сумі 1 069 745 грн., в тому числі батьківські кошти – 342 845 грн., спонсорська допомога – 256 389 грн., учительська допомога – 60 384 грн., міськсільвиконкоми – 410 127 грн. У 2015 – 2016 навчальному році планується, що учні 1-4 класів та учні 5 – 11 класів (пільгових категорій) будуть харчуватися безкоштовно, з розрахунку 5 грн. на день на одного учня.  

За результатами обговорення вищезазначених питань прийняті відповідні розпорядження, що спрятимуть поліпшенню економічної та соціальної сфер району та забезпечать належне функціонування освітніх закладів у новому навчальному році.

Наверх ↑