ПРОФІЛАКТИЧНІ ЩЕПЛЕННЯ ТВАРИН - ЗАПОРУКА ЗАХИСТУ ВІД СКАЗУ

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЩЕПЛЕННЯ ТВАРИН -

ЗАПОРУКА ЗАХИСТУ ВІД СКАЗУ

У весняно-літній період загроза захворювання тварин на сказ зростає, це пов’язано з міграцією домашніх улюбленців до відкритого природного середовища разом зі своїми господарями на відпочинок за межами населених пунктів, де можливий контакт з дикими хворими тваринами.

Щоб уберегти свого улюбленця від сказу, необхідно провести профілактичне щеплення. Для цього необхідно звернутись до Семенівської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Крім того спеціалісти лікарні, з метою щеплення тварин проти сказу, здійснюють виїзди в населені пункти району.

Щепленню підлягають всі тварини, починаючи з 3-х місячного віку.

До сказу не варто ставитись легковажно, розраховуючи, що ви ніколи не зіткнетесь із хворою твариною. Тим більше вакцина не спричиняє ускладнень, легко переноситься тваринами і дає надійний захист. Тому не зволікайте!

СКАЗ - це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин), що характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Людина заражається від хворих тварин через покуси або коли слина хворих тварин потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Потрапивши до рани, вірус може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він проникає до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах.

Що необхідно пам’ятати, щоб запобігти захворюванню:

- уникати контактів з безпритульними та дикими тваринами;

- своєчасно та регулярно робити домашнім тваринам щеплення зареєстрованими в Україні вакцинами проти сказу;

- якщо укус або подряпина нанесені відомою домашньою твариною, необхідно її ізолювати і встановити за нею 15-денне спостереження спеціалістами державної ветеринарної медицини. Якщо впродовж 15 днів з моменту укусу тварина залишиться здоровою, то щеплення постраждалих осіб проти сказу не проводяться. Тому дуже важливо не вбивати тварину після нанесення укусу.

- постраждалі від укусів, ослинення та подряпин бродячими, домашніми або дикими тваринами, постраждалі повинні провести місцеву обробку рани та негайно, або якомога раніше після укусу,  звернутись за медичною допомогою до травматологічного пункту або хірургічного кабінету поліклініки за місцем проживання для вирішення питання про проведення лікувально-профілактичної імунізації. При місцевій обробці рани необхідно поранену поверхню ретельно промити проточною водою з милом, краї рани обробити 70% розчином етилового спирту або 5% настойкою йоду, накласти асептичну суху пов’язку і звернутись до лікаря.