РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРИЙОМНИМ БАТЬКАМ

Версія для друкуВерсія для друку

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРИЙОМНИМ БАТЬКАМ

- Спілкуйтеся з іншими прийомними батьками, щоб уникнути ізоляції;

-Не реагуйте дуже гостро на проблеми. Не  всі проблематичні вчинки або почуття дитини пов’язані з влаштуванням у вашу сім'ю ,  багато пов’язано з розвитком або з обставинами навколишнього середовища.  Варто поспілкуватися з іншими батьками і (або) професіоналами, щоб  визначити чи має дана ситуація нормальною складовою процесу виховання.

– Розмовляйте про  різні сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Часто діти бояться задавати питання , турбуючись  про те, що цим образять батьків. Тому батьки самі повинні розпочинати  розмову.

– Заохочуйте дитину до того, щоб вона позитивно ставилась до своєї  рідної сім’ї. Для того, щоб у дитини була хороша самооцінка вона не  повинна відчувати дискомфорту відносно свого походження. Пам’ятайте, що  батькам дозволено любити більше ніж одну дитину. Дітям потрібно  дозволити любити більше ніж одного з батьків. Не примушуйте Вашу дитину  вибирати між Вами та біологічними батьками.

– Дізнайтесь як можна більше про рідну сім’ю дитини (якщо можливо  знайдіть фотографії ), її історію, перебування в дитячих закладах, про  те, які хвороби перенесла дитина. Вся ця інформація може бути дуже  важливою та знадобиться Вам в різні періоди життя.

– Завжди будьте чесними, коли Ви розповідаєте про рідну сім’ю та про  історію дитини. Якщо інформація занадто важка, деякі факти можуть бути  відстрочені, до того часу поки дитина не підросте. Факти ніколи не  повинні змінюватись. Правилом має бути те, що діти повинні мати повну  інформацію до того як ввійдуть в підлітковий вік.

– Будьте уважними в критичні моменти для дитини, коли вона переживає  втрати або зміни у житті. Також будьте чуттєвими до «визначних » дат, в  періоди збільшення емоційної напруги (дні народження, відпустки, День  Матері ). В такі часи дитина може знову переживати стрес, згадуючи про  те, що вона не рідна.

– Дозвольте прийомному тату грати головну роль в той час, коли дитина  входить в підлітковий період. Основне почуття гіркоти, гнів відносно  того, що її залишили, як правило направлені на рідну матір. Цей гнів  дуже часто проектується на прийомну маму. Стосунки матері та підлітка  можуть стати дуже напруженими. Прийомний тато повинен регулювати  ситуацію наскільки можливо.

– Уникайте боротьби за контроль. Можливо, Вам потрібно програти декілька  битв, щоб виграти війну. Батьки можуть успішно впливати лише на один  або два аспекти поведінки одночасно. Визначте що є найважливішим для Вас  в поведінці дитини в цей час та будьте готові дозволити багатьом іншим  менш важливим проблемам відійти на якийсь час в сторону.

 

до

 

Лохвицький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Наверх ↑