СОЦІАЛЬНА РОБОТА З СІМ'ЯМИ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

СОЦІАЛЬНА РОБОТА З СІМ'ЯМИ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Соціальну роботу із сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, безпосередньо здійснюють спеціалісти центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відповідно із Порядком виявлення сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах, надання їм соціальних послуг та здійснення соціального супроводу таких сімей (осіб), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №896 від 21 листопада 2013 р.

Виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснюється на підставі особистої заяви одного із членів сім'ї або звернення за допомогою одного із членів сім'ї, або відповідно до повідомлення або інформації, що надається суб'єктами соціальної роботи: організаціями, установами, підприємствами, сільськими і селищними радами, міськими та районними у містах державними адміністраціями, органами охорони здоров'я, освіти, внутрішніх справ, установ виконання покарань тощо.

Фахівці центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спрацюють за такою технологією:

– проводиться оцінка потреби сім'ї у наданні соціальних послуг, надається інформація про виплати та можливу матеріальну підтримку;

– спеціалісти готують пропозиції щодо надання соціальних послуг або (за потреби) здійснення соціального супроводу сім'ї;

– здійснюється соціальна робота з сім'єю, відповідно до потреб.

У 2019 році спеціалістами Лохвицького РЦСССДМ складено 8 оцінок потреб сім'ї, виявлено 8 сімей (в них 24 дитини), які опинилися у складних життєвих обставинах.

Протягом січня 2019 року соціальними послугами охоплено 34 сім'ї ( в них 86 дітей), які опинилися в СЖО. З них 22 сім'ї (в них 48 дітей) - перебувають під соціальним супроводом спеціалістів Центру. Всього членам даних сімей надано 274 соціальні послуги