СТАН ПРОВЕДЕННЯ РЕМОНТУ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ ЛОХВИЦЬКОГО РАЙОНУ НА ЧЕРВЕНЬ 2019 РОКУ

Протягом травня-червня 2019 року продовжується робота із покращення проїзду на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення Лохвицького району, балансоутримувачем яких являється державне підприємство «Агентство місцевих доріг Полтавської області». Дані роботи виконують субпідрядні підприємства ТОВ «Гранд-Строй-Сервіс» (м. Гадяч) та ДП «Лохвицький шлях» (м. Лохвиця).

У травні ТОВ «Гранд-Строй-Сервіс» завершило виконання дорожньо-будівельних робіт з поточного ремонту на автомобільній дорозі О1712171 /Р-60/ – Шумейкове – Дрюківщина, через село Ісківці, обсяг фінансування робіт становить 2,5 млн. грн. та виконано 1673 м² ремонту асфальтобетонного покриття з плануванням узбіччя. Технічний нагляд на даній автомобільній дорозі здійснює ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області». На даний час Гадяцьке підприємство виконує поточний ремонт на автомобільній дорозі О1712159 Лохвиця-Безсали в с. Харківці Лохвицького району, та вже укладено більше 100 тон асфальтобетонної суміші, вартість робіт становить 600,0 тис. грн. ТОВ «Гранд-Строй-Сервіс» розпочало підготовчі роботи для здійснення поточного ремонту на автомобільній дорозі О 17 12 373 – Об'їзна дорога м. Лохвиця вартість робіт становить 500,0 тис. грн. Наступним об’єктом поточного (ямкового) ремонту визначено автомобільну дорогу О 17 12 158 Лохвиця – Вирішальне – Лубни вартість якого становить 3 млн. грн.

Ригівська сільська рада виділила 300 тис. грн. для поточного ремонту автомобільної дороги О 17 12 167 /Лохвиця - Вирішальне - Лубни/ – Риги який вже завершило ДП «Лохвицький шлях».

Бодаквянська сільська рада також прийняла рішення щодо виділення коштів для здійснення поточного ямкового ремонту трьох автомобільних доріг на території Бодаквянської сільської ради по 199 тис. грн., а саме: О 17 12 169 Піски – Бодаква – Вирішальне; С171221 Піски - Нижня Будаківка – Панченки; С171222 Бодаква - Нижня Будаківка.

Державне підприємство «Агентство місцевих доріг Полтавської області» оголошено тендер на «Капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О1712162 Млини-Піски в межах вулиці Ватутіна м. Заводське Лохвицького району, Полтавської області» де частка співфінансування Заводської міської ради становить 2 млн. грн., а загальна вартість проекту становить 7 млн. 322 тис. грн., 5 млн. 825 тис. грн. з яких будуть використані на виконання будівельних робіт.

В 2019 році на ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення заплановано використати близько 26 млн. грн., що на 11 млн. грн. більше ніж було використано в 2018 році. Зважаючи на рік побудови місцевих доріг, витрачені кошти на поточний ремонт покриття забезпечують лише безперешкодний проїзд по них, і не покращують фізичні навантаження, яким вони підлягають. Збільшити термін експлуатації доріг можливо лише при капітальному ремонті, де є втручання в конструктивні шари автомобільної дороги, але це призведе до збільшення витрат на проектні та будівельні роботи. Тому на даний час єдиним шляхом для подовження терміну експлуатації та збереження автомобільних доріг являється дотримання учасниками дорожнього руху вимог п. 22.5 правил дорожнього руху затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 «Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.», що можна досягнути завдяки габаритно-ваговому контролю та встановленню П-подібних обмежувачів відповідно до СОУ 45.2-00018112-001:2004 «Ворота дорожні габаритні. Загальні технічні умови. Правила застосування».

О.ЄСІКОВ, заступник голови районної державної адміністрації