ТРАГЕДІЯ – ОДНА НА ВСІХ, СТРАШНА І НЕПОВТОРНА

ТРАГЕДІЯ – ОДНА НА ВСІХ, СТРАШНА І НЕПОВТОРНА

Минуло 33 роки від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

До 33-річниці трагедії, 26 квітня біля пам’ятника Героям-чорнобильцям Лохвиччини традиційно відбувся мітинг з нагоди Дня пам’яті Чорнобиля. Слова вдячності за мужність, витримку та врятовані життя присутнім учасникам тих трагічних подій висловили: заступник голови районної державної адміністрації Олександр Єсіков, начальник управління комунальної власності територіальних громад району Лохвицької районної ради Юрій Український, Лохвицький міський голова Віктор Радько, голова громадської організації «Чорнобильці Лохвиччини» Микола Чекмез. Також вручили Почесні грамоти героям, які пройшли чорнобильське пекло, а нині живуть і трудяться в нашому районі.

Пам’ять про всіх ліквідаторів, які не дожили до сьогоднішнього дня вшанували хвилиною мовчання. До підніжжя пам’ятника Героям-чорнобильцям Лохвиччини лягли живі квіти.

Цього ж дня бібліотекар Лохвицької центральної районної бібліотеки Бурлей К.І., для студентів Лохвицького ПТУ №27 провела екологічну годину «Трагедія – одна на всіх, страшна і неповторна». На заході студенти дізналися про трагедію, яка забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров'ю мільйонам українців, її наслідки, які відчуваються до сьогодні на майбутніх поколіннях. Затамувавши подих присутні слухали розповіді про трагічні події тих днів, інформацію про причини і наслідки чорнобильської трагедії. Під час заходу прозвучали записи пісень «Чорнобиль», «Ми першими були», «На Чорнобиль журавлі летіли», хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.

В читальному залі Лохвицької ЦРБ оформлено книжкову виставку «Край терпіння й болю Чорнобиль», на якій представлено книги: «Пропусти Чорнобиль крізь серце», «Чорнобильська молитва», «Чорнобиль. Книга пам’яті померлих та загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи ліквідаторів, евакуйованих і переселенців, які мешкали в Полтавській області» та інші.

Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.