У ЛОХВИЦІ ПРОЙШОВ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІМЕНІ НЕСТОРА ГОРОДОВЕНКА

У ЛОХВИЦІ ПРОЙШОВ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІМЕНІ НЕСТОРА ГОРОДОВЕНКА

15 червня, в Лохвиці відбулося велике народне свято – Перший фестиваль імені Нестора Городовенка «Клечальні наспіви на Сухій Лохвиці». Упродовж шести годин на Троїцькій галявині Соснового парку вирувало пісенно-танцювально-поетичне дійство, я якому взяли участь не лише самодіяльні творчі колективи Лохвиччини, але й гості з п’яти районів області.

Фестиваль став ключовою ланкою в широкому комплексі заходів з гідного вшанування пам’яті нашого славетного земляка, геніального хормейстера, багаторічного керівника всесвітньо відомої Державної академічної заслуженої хорової капели «Думка» Нестора Феофановича Городовенка. Нинішнього року відзначаються 55-ті роковини з дня смерті диригента та 100-річчя з дня заснування «Думки», якій Нестор Феофанович віддав 18 років свого життя.

Нині триває процес оновлення експозиції, присвяченої Нестору Городовенку, в Лохвицькому краєзнавчому музеї ім. Сковороди, готується до перевидання книга Георгія Шибанова «Нестор Городовенко. Життя і творчість», у с. Риги буде встановлено меморіальну дошку, присвячену Городовенку, а у с. Венслави – на малій батьківщині видатного диригента, буде встановлено пам’ятний знак із граніту і вже прийнято рішення відповідної комісії про перейменування вулиці Степової та провулку Степового на вулицю й провулок Нестора Городовенка.

Судячи з відгуків глядачів і учасників фестивалю – захід вдався і перший млинець не перетворився на грудку (як це часто буває в подібних випадках). За задумом організаторів цього величного свята, воно має стати щорічним і набути статусу обласного

За матеріалами