УКРУПНЕННЯ РАЙОНІВ. АБО МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ АДМІНІСТРАТИВНО–ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ СУБРЕГІОНАЛЬНОГО РІВНЯ

Методику формування моделі адміністративно-територіального устрою та модель адміністративно-територіального устрою базового та субрегіонального рівня на прикладі Полтавської області розглянули 3 липня 2019 року на нараді у голови районної державної адміністрації.

Участь у нараді та обговоренні приймали: народний депутат Верховної Ради України Кривенко В.М., депутати Полтавської обласної ради Бондар М.М., Власенко А.М., голова Лохвицької районної ради Храпаль А.О., заступники голови районної державної адміністрації та керівник апарату, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови Лохвицької та Сенчанської об’єднаних територіальних громад, Заводської міської ради, сільських рад району, депутати районної ради, представники засобів масової інформації.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Ольга Папірненко детально ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, розроблених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з групою експертів із геоінформаційного моніторингу реформи децентралізації на прикладі Полтавської області, які надійшли листом від Полтавської обласної державної адміністрації.

Майже всі присутні висловили свої міркування, зауваження та пропозиції щодо ефективності, на сьогоднішній день, впровадження моделювання системи адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня. Зокрема, піднімали питання необхідності прийняття змін до законодавчих актів України, з метою врегулювання всіх відносин та визначення єдиних підходів та критеріїв для формування адміністративно-територіальних одиниць; відсутності дорожньої інфраструктури; залишення Лохвицького району центром субрегіонального (районного) рівня в зв’язку з тим, що Лохвицький район займає ІІ місце серед районів Полтавської області по наповненню Державного бюджету.

За результатами розгляду вищезазначеного питання учасниками наради було прийнято такі рішення:

1) першочергово для формату створення укрупнених районів Полтавської області внести зміни до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України, які будуть регулювати всі відносини та визначатимуть єдині підходи та критерії для формування адміністративно-територіальних одиниць;

2) укрупнення неможливе у зв’язку з відсутністю дорожньої інфраструктури, що призведе до відсутності надання якісних медичних, освітніх та адміністративних послуг;

3) акцентуючи увагу на тому, що Лохвицький район займає ІІ місце серед районів Полтавської області по наповненню Державного бюджету, вважаємо за доцільне залишити Лохвицький район центром субрегіонального (районного) рівня, приєднавши до нього Миргородський, Гадяцький та Чорнухинський райони.

Дані рішення були направлені до Полтавської обласної державної адміністрації.