В ШУМЕЙКОВОМУ УРОЧИЩІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

В ШУМЕЙКОВОМУ УРОЧИЩІ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Однією з трагічних сторінок історії Другої світової війни стало Шумейкове урочище, де 20 вересня 1941 року прийняла останній бій об’єднана колона штабів Південно-Західного Фронту. Тут склали голови близько 800 радянських солдат. Із зброєю в руках разом із ними того дня загинули начальник штабу В. Тупіков та член Військової Ради фронту М. Бурмистенко, поліг смертю хоробрих командувач Південно-Західним фронтом, Герой Радянського Союзу, генерал-полковник Михайло Петрович Кирпонос.

Щороку в урочищі Шумейкове, на території Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту, проходить обласне свято «Обереги пам'яті», яке цьогоріч присвячене черговій 74-й річниці перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам’яті і примирення та Дню Перемоги. Головним символом свята вкотре стали червоні квітки маку – символ пам’яті про загиблих солдатів.

Участь у ньому взяли: заступники голови Полтавської обласної державної адміністрації Олег Пругло та Микола Білокінь, голова районної державної адміністрації Володимир Рязанов, голова районної ради Анатолій Храпаль, Лохвицький міський голова Віктор Радько, керівники районних служб, представники підприємств, установ та організацій, ветерани, учасники антитерористичної операції на сході України, школярі, жителі та гості Лохвицького краю.

Учасники заходу вшановували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти і вінки до Вічного вогню та безпосереднього місця загибелі генерал-полковника Михайла Кирпоноса. У встановлених наметах пригощали польовою кашею.

Своїми виступами присутніх порадували професійні й самодіяльні таланти пісенно-танцювальних колективів Лохвицького району.