ВЕЛИЧ УКРАЇНИ В ЇЇ СОБОРНОСТІ

ВЕЛИЧ УКРАЇНИ В ЇЇ СОБОРНОСТІ

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Саме цього дня, у м. Лохвиця в Районному Будинку культури до Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки відбувся тематичний захід «Велич України в її Соборності».

Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні. Акт злуки залишився тією знаменною подією, що мала велике історичне значення для українського суспільства. Він задекларував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до постання сучасної соборної суверенної України. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об'єднання України завершився 22 січня 1919 року. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Під час заходу були окреслені найважливіші віхи в історії нашої держави та названі знаменні постаті, що навічно вкарбувалися в життєву спадщину української нації, переглянуто кадри історичних документальних фільмів.

Хорошою традицією у святкуванні Дня Соборності та Свободи України, став живий ланцюг, в якому проявилася єдність Українського народу. Всі присутні в залі взялися за руки в знак територіальної і духовної єдності народу України.

До підніжжя пам'ятника Героям України, пам’ятних знаків землякам, загиблим в часи Другої світової війни та в зоні проведення антитерористичної операції, а також до погруддя Великого Кобзаря поклали живі квіти, як символ того, що Україна пам’ятає своїх героїв і ніколи не зрадить ідеї Незалежності і Соборності!

Історичний екскурс доповнювали номери художньої самодіяльності патріотичного направлення, що створювало атмосферу патріотизму та гордості за здобутки наших попередників. З піснями про велич нашої держави та незламність духу Українського народу виступали і дорослі, і дитячі колективи Лохвичини.