ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ДНЯ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ ТА 30-Ї РІЧНИЦІ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Тридцять років тому десятки тисяч родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув кордон афганської землі. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тільки з України в Афганістані воювало 160 тисяч солдатів і офіцерів. З них 2 378 не повернуться додому ніколи. А тих, хто залишився живим, душевний  біль супроводжуватиме все життя. Та вони не нарікають на долю, не вважають себе героями, хоч рани Афганістану не залікуєш нічим і ніколи.

Аби відати глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогнянне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети 15 лютого 2019 року у районному Будинку культури відбувся тематичний захід «А біль Афгану навіки в часи минулі повертає».

До присутніх у залі звернулися голова районної державної адміністрації Володимир Рязанов, голова районної ради Анатолій Храпаль, начальник відділення забезпечення Лохвицького районного військового комісаріату майор Андрій Дятленко, голова Лохвицької районної організації ветеранів Афганістану Олексій Савченко.

«Ця війна навчила вас цінувати дружбу, порядність, справедливість і чесність, навчила бути активними і рішучими, не боятися відповідальних рішень. Хочу подякувати вам за небайдужість, за вашу життєву і громадянську позицію у цей непростий для України час. Ваші побратими приймали активну участь у Революції Гідності, багато з них нині мужньо захищають кордони України, займаються благородною волонтерською справою. І це не випадково, бо саме ви, як ніхто, засвоїли військові та моральні уроки тієї ніким і нікому неоголошеної страшної війни, а отже як ніхто інший знаєте справжню ціну миру. Ви є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні», – зазначив Володимир Володимирович у своєму виступі та побажав усім, хто пройшов нелегкий бойовий шлях, міцного здоров’я, успіхів у праці та добробуту в родинах.

З нагоди 30-ї річниці виведення контингенту радянських військ з Афганістану керівники району вручили посвідчення та медалі Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) «Честь, Мужність, Пам'ять».

Захід супроводжувався тематичними виступами. Виступаючі мимоволі повернули присутніх воїнів-афганців у роки молодості, спогадів про афганську війну, справжню чоловічу дружбу та багато інших солдатських  чеснот.

З особливим щемом у серці та сльозами на очах учасники заходу слухали біографії наших земляків, які назавжди залишились солдатами тієї війни: лейтенанта Миколи Денисенка, молодшого сержанта Володимира Ткаченка, рядового Юрія Горобця та рядового Олександра Коваленка.

Пам’ять воїнів-афганців та тих, хто не повернувся з війни і віддав життя за українське сьогодення, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Живі квіти та вінки у підніжжя пам’ятників воїнам – афганцям та «Героям України», пам’ятних  знаків  землякам загиблим у часи Другої світової війни та в зоні проведення антитерористичної операції, стали даниною пам'яті всім, хто поклав своє життя на вівтар свободи та Незалежності України.