ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ

Недопущення виникнення та розповсюдження пташиного грипу на території Лохвицького району обговорили на чеговому засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лохвицькій райдержадміністрації, яке відбулося 31 січня 2020 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації, голови комісії Олександра Єсікова.

За інформацією заступника голови комісії, начальника Лохвицького районного управління ГУДПСС в Полтавській області Олександра Іванини, в с. Бугаків Немирівського району Вінницької області в ПП «Хутір», де утримувалось 98 тисяч голів птиці, 19.01.2020 року було встановлено захворювання птиці на грип типу А, субтипу 115 в кількості 4856 голів (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу об’єктів навколишнього середовища №000453 п.м./20 від 19.01.2020 року виданий ДНДІЛДВСЕ м. Київ).

Також повідомив, що на даний час там проводяться заходи відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої Міністерством аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 року № 547. Та зазначити, що на даний час дане захворювання зафіксовано в Угорщині, Румунії, Словатчині та Чеській республіці з яких заборонено ввезення на територію України продуктів птахівництва.

На даний час в Лохвицькому районі налічується одне господарство ТОВ «Полтавське сонечко» в якому утримується птиця (кури-несушки) загальною кількістю станом на 02.01.2020 року 416885 голів. В приватному секторі району утримується близько 60,0 тисяч голів птиці різних видів.

Станом на 30.01.2020 року випадків захворювання чи загибелі птиці не реєструвалися, а тому виступаючий наголосив на внеобхідності і надалі контролювати виконання вимог:

- Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої Міністерством аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 року № 547, зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 08.11.2011 р. за № 1277/20015,

- Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проектування, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України  від 03.07.2001 року за № 53, зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 05.07.2001 р. за № 565/ 5756,

- Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України від 19.12 2006 р. за №100, зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 19.01.2007 р. за № 42/13309.

В ході обговорення даного питання, надійшла пропозиція провести комісійне епізоотичне обстеження ТОВ «Полтавське сонечко», щоб визначити його статус біобезпеки і в разі встановлення невідповідностей провести заходи з коригування.

Отже, заслухавши і врахувавши інформацію доповідачів, думку членів комісії, що приймали участь в обговоренні вищевикладених питань, з метою недопущення виникнення та розповсюдження грипу птиці на території району та області, державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Лохвицькій районній державній адміністрації прийнято ряд рішень, зокрема про проведення протягом І кварталу 2020 року позапланових заходів державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) щодо господарювання ТОВ «Полтавське сонечко», діяльність якого пов’язана з утриманням курей-несушок та реалізацією товарних яєць, на предмет дотримання вимог біобезпеки.