ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕБ ТА НС

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕБ ТА НС

Під головуванням заступника голови районної державної адміністрації – першого заступника голови комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації Олександра Єсікова відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На розгляд було винесено такі питання:

1. Про заходи щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки в природних екосистемах Лохвицького району.

2. Про затвердження вимог з питання використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту.

3. Щодо можливості погіршення санітарно-епідемічної ситуації через неналежну якість питної води, незадовільний стан систем поверхневих та підземних вод.

В ході обговорення першого питання начальник Лохвицького районного сектору Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій Олександр Сілютін повідомив, що з настанням теплої весняної погоди існує вірогідність виникнення пожеж в природних екосистемах, а саме: у лісах, на торфовищах, на заболоченій місцевості та на територіях, які покриті сухою травою та очеретом.

У 2019 році виникло 2 пожежі в екосистемах, знищено 0,5 га сухої рослинності, побічні збитки від пожеж становлять 57600 тис. грн. Значну небезпеку для жителів населених пунктів району, які розташовані поблизу заболочених територій, становлять ділянки покриті сухим очеретом. На більшості територій ці ділянки підходять у притул до житлових та господарських будівель, що становлять загрозу їх пошкодження або знищення при виникненні пожежі. На територій району знаходяться значні площі лісових масивів. Особливо небезпечними є виникнення пожеж у хвойних лісах, так як для їх гасіння необхідна значна кількість техніки, особового складу та засобів пожежогасіння.

Також Олександр довів до відома членів комісії та органи місцевого самоврядування інформацію про те, що 21.08.2018 року набрав чинності наказ МВС від 09.07.2018 року № 579 «Про затвердження вимог з питання використання та обліку фонду захисних споруд ЦЗ», зареєстрований у міністерстві юстиції України 30.07.2018 року за №879/32331.

Начальник відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби Олег Закордонець, доповідаючи по третьому питанню, довів до відома членів комісії та органи місцевого самоврядування про те, що з метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, пов’язаних із вказаними загрозами, особливо в період весняної повені, власникам водогонів, які постачають питну воду населенню необхідно розробити план заходів спрямованих на попередження епідемічних ускладнень пов’язаних із постачанням води населенню.

Заслухавши та обговоривши питання порядку денного, комісією було прийнято відповідні рішення, визначено виконавців та вказано терміни виконання.