З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ РОКОВИН ОСТАННЬОГО БОЮ ВОЇНІВ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ФРОНТУ В УРОЧИЩІ ШУМЕЙКОВЕ ВІДБУВСЯ ТРАУРНИЙ МІТИНГ

Версія для друкуВерсія для друку

З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ РОКОВИН ОСТАННЬОГО БОЮ ВОЇНІВ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО ФРОНТУ В УРОЧИЩІ ШУМЕЙКОВЕ ВІДБУВСЯ ТРАУРНИЙ МІТИНГ

Щороку представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, учнівська молодь та небайдужі жителі Лохвиччини збираються в урочищі Шумейкове біля Меморіальногоу комплексу воїнам Південно-Західного фронту, щоб вшанувати велич подвигу на одній із сторінок історії та згадати трагедію цього маленького клаптика Лохвицької землі.

Тоді, у далекому 43-му, солдати Радянської Армії несли визволення нашим землякам через важкі бої і втрати. Це була вистраждана подія, яку чекали мирні жителі з нетерпінням після пережитого горя та страхіть на окупованій гітлерівцями території.

Саме в урочищі, з 20 по 22 вересня точилася жорстока і кровопролитна битва між воїнами Південно-Західного фронту та фашистськими загарбниками. Протягом трьох днів солдати тримали оборону. Тоді, у далекому 1941 році тут загинуло майже 800 воїнів, серед них і командуючий Південно-Західним фронтом, генерал-полковник Михайло Кирпонос. 

Світлу пам’ять про всіх, хто загинув у роки Другої світової війни та воїнів Південно-Західного фронту присутні на мітингу вшанували хвилиною мовчання та покладанням вінків і квітів до вічного вогню Меморіального комплексу. Низький уклін і світла пам’ять усім воїнам, які знайшли свій вічний спокій на нашій Лохвицькій землі в урочищі Шумейкове.

 

 

Наверх ↑