ЗАПРОШУЄМО СІМ'Ю, ЯКА МАЄ ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ, СТАТИ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ!

ЗАПРОШУЄМО СІМ'Ю, ЯКА МАЄ ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД

ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ, СТАТИ ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ!

В Лохвицькому районі вперше запроваджена послуга патронатного виховання та влаштована 1 дитина, позбавлена батьківського піклування в патронатну сім'ю. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», у сім'ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім'ї.

Тому, враховуючи кількість сімей, які перебувають на обліку, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема через ухиляння батьків від виконання батьківських обов'язків; бездоглядність, насильство або жорстоке поводження з дітьми; кількість дітей в Лохвицькому районі, які впродовж поточного періоду 2020 року набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; кількість дітей, відібраних від батьків без позбавлення батьківських прав, наразі є потреба у створенні ще декількох сімей патронатних вихователів.

Стати патронатним вихователем може особа, яка має позитивний досвід виховання дитини, повнолітнього члена сім'ї, який братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом) та житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Діти з сімей, які зіткнулися з певними труднощами, тимчасово потрапляють в сім'ю патронатного вихователя та перебувають в ній терміном до 3-х (в окремих випадках до 6-ти) місяців .

Держава гарантує оплату послуги патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя.

За більш детальною інформацією з питань створення та функціонування сім'ї патронатного вихователя, звертайтеся за адресою: м. Лохвиця, вул. Перемоги, 1, каб. 42, 39 або телефонуйте за номером: 3 33 64.

Лохвицький районний ЦСССДМ