ЗБЕРЕЖЕМО ПАМ’ЯТЬ ПРО ПОДВИГ, ПОКЛАВШИ ЖИВІ КВІТИ ДО БРАТСЬКИХ МОГИЛ!

ЗБЕРЕЖЕМО ПАМ’ЯТЬ ПРО ПОДВИГ, ПОКЛАВШИ ЖИВІ КВІТИ ДО БРАТСЬКИХ МОГИЛ!

7 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення, 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світової війни біля братських могил на цвинтарі по вул. Федоряки та у Сосновому парку, пам’ятних знаків на честь 309-ї стрілецької дивізії по вул. Шевченка та партизанів Лохвиччини у Сосновому парку відбулися урочисті мітинги та покладання квітів.

А на місці братського поховання невідомих солдат на Іванківському (Миколаївському) цвинтарі по вул. Бурмистенка цьогоріч відбулося відкриття пам’ятного знака «Невідомими захисникам Вітчизни 1941 – 1945».

У заходах взяли участь: представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів, учнівська молодь та небайдужі мешканці міста.

У своїх промовах виступаючі згадували літопис сумних подій та випробувань, що випали пережити на долю воєнного та післявоєнного поколінь, згадували яким довгим і тяжким був шлях до омріяної Перемоги. Адже Україна найбільше постраждала у цій кровопролитній війні. Понад 250 сіл були стерті з лиця землі, жертвами окупантів ставали діти, жінки, люди похилого віку, хворі. На території країни було створено близько двохсот тридцяти таборів, які стали конвеєрами смерті. Жахливою трагедією для мільйонів українців стала їх примусова депортація. Всього до Німеччини та інших країн було вивезено близько трьох мільйонів українців. За роки Другої світової війни наша нація втратила близько 8 мільйонів населення. У цю сумну статистику внесла свій внесок і Лохвиччина – більше восьми тисяч земляків не повернулися до рідних домівок…

Усі присутні під час заходів схиляли голови перед світлою пам’яттю героїв Другої світової війни, всіх, хто загинув у боротьбі з ненависним ворогом, захищаючи рідну землю, віддали глибоку шану кожному, хто брав участь у двобої з нацизмом, та клали вінки та живі квіти до підніжжя пам’ятників, братських могил та невідомих поховань.