компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період

До уваги керівників підприємств, установ, організацій!

4 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 911 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105”.

Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України затверджені зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі  - Порядок).

Відповідно до змін у Порядку  компенсація здійснюється підприємствам, установам, організаціям, у межах середнього заробітку працівників, які починаючи з:

18 березня 2014 року були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

8 лютого 2015 року були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;

11 червня 2015 року були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом.

Для отримання компенсації у 2015 році підприємствам, установам та організаціям необхідно подати до управління праці та соціального захисту населення звіти нового зразка відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України         № 911 від 04.11.2015 до 5 грудня 2015 року.

Контактні телефони: 3-13-04 – відділ оплати праці.

Начальник управління праці

та соціального захисту населення                                                       Н.О.Інденко

Держава виплачуватиме компенсацію підприємствам,

установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників,

призваних на військову службу за призовом під час мобілізації,

на особливий період

Відповідно до вимог частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України Кабінет Міністрів України постановою від 4 березня 2015 року  № 105 затвердив Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до затвердженого Порядку виплату працівникам середнього заробітку буде здійснювати підприємство, компенсацію підприємствам витрат на виплату середнього заробітку працівникам буде здійснювати Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі обласним департаментам соціального захисту, які, в свою чергу, перераховують їх до районних (міських) управлінь, а вони – підприємствам. Компенсація здійснюється за 2015 рік  за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України.

Бюджет компенсуватиме середній заробіток мобілізо­ваних працівників підприємств, установ, організацій, в т.ч. і службовців за  контрактом, тільки протягом року. А ось якщо після закінчення року демобілізований працівник буде служити далі (за контрактом), середній заробіток та місце роботи (посада) за ним зберігаються згідно з ч. 4 ст. 119 КЗпП, але компенсувати його з бюджету не будуть.

Для отримання компенсації підприємство, установа, організація за місцем реєстрації щомісячно до 15 числа  подають до управління праці та соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (форма наведена в додатку 1 до Порядку), погоджений районним (міським) військовим комісаріатом,  який здійснював  призов працівника  на військову службу. Перші звіти за січень, лютий, березень 2015 року підприємства подають до 15 квітня поточного року ( за кожен місяць окремо). Разом із розрахунком (звітом) підприємство щомісячно подає розрахункові рахунки на які необхідно перераховувати кошти.

Обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 р. №100.

З питань, які виникають у ході реалізації постанови, звертатися до управління праці та соціального захисту населення за тел. 3-13-04.

Начальник управління праці

та соціального захисту населення                                                Н.О.Інденко