ЛОХВИЦЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Версія для друкуВерсія для друку

 

 

ЛОХВИЦЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

 

Адреса:  37200, м. Лохвиця, вул. Перемоги,6

Телефон: (05356) 31-405

                (МТС) 066 24 34 802

сайт    http://poltava.legalaid.gov.ua

ел.пошта:   lubny.poltava@legalaid.gov.ua

 

Контакти в соціальних мережах:

www.facebook.com-lubnybpd

Iubny-bpd

 

 

З понеділка по п'ятницю з 09:00 до 18:00

ВИДИ ПРАВОВИХ ПОСЛУГ:

 

- правові консультації і роз'яснення;

- допомога у складанні заяв,  скарг  та  інших  документів  правового характеру;

- захист особи від обвинувачення;

- здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах;

- складення процесуальних документів - позовних заяв, заперечень та под.

 

Єдиний номер безоплатної правової допомоги в Україні – 0 800 213 103

 

Більше незахищених суспільних груп отримують доступ до БПД: Президент підписав закон, який вносить зміни до ЗУ "Про безоплатну правову допомогу"

03 січня 2017 року Петро Порошенко підписав Закон України «Про Вищу раду правосуддя». Цим документом, зокрема, внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько 1 700 000 людей – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій (на сьогодні їх близько 275 000 осіб), іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги не менше 10 000 000 осіб:

  • по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було раніше.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурні підрозділи – бюро правової допомоги. Правові послуги надають адвокати та штатні юристи центрів. Детальну інформацію з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги, можна отримати за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103 або на веб-сайтах Міністерства юстиції чи Координаційного центру з надання правової допомоги.

З будь-яких питань кожен громадянин може отримати консультацію в Бюро правової допомоги, що знаходиться в місті Лохвиця за адресою: вул..Перемоги,6 (будинок побуткомбінату), тел. (053-56) 3-14-05.

 

 

Наверх ↑