Семінар по аграрних розписках

Версія для друкуВерсія для друку

18 лютого ц.р.  в малому залі Лохвицької райдержадміністрації під головуванням в.о.голови районної державної адміністрації Завгороднього С.І. відбувся семінар – нарада з питань впровадження проекту  «Аграрні розписки в Україні».

 В семінарі взяли участь:

заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, начальник управління сільських територій та кадрової політики Прокопенко Р.М;

головний спеціаліст відділу прогнозування агропромислового виробництва, економічного аналізу та трудових відносин  Департаменту агропромислового розвитку Малохліб Ж.Л.

експерти проекту «Аграрні розписки в Україні» Колібаба Р.О.  та Герасименко Н.А.;

начальник управління агропромислового розвитку Ющенко Н.І.;

спеціалісти управління агропромислового розвитку;

керівники фермерських господарств;

головні бухгалтери сільськогосподарських підприємств.

В ході наради, головуючим було зазначено, що  починаючи з жовтня 2014 року в Полтавській області впроваджувався пілотний проект із введення в обіг аграрних розписок.

 Область стала першою в Україні, де сільськогосподарські підприємства отримали новий фінансовий інструмент, що дає змогу  середнім та малим  сільськогосподарським товаровиробникам покращити доступ до матеріально-технічних та фінансових ресурсів.

Враховуючи, що лютий-березень – це місяці найбільшої потреби аграріїв у коштах та ресурсах для проведення весняно-польових робіт, Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації та Проект «Аграрні розписки в Україні» вирішили провести цик кущових семінарів. Сьогодні експерти Проекту ознайомлять з останніми новинами ринку Аграрних розписок, дадуть відповіді на запитання.

На останок головуючий запросив присутніх до самої активної участі в роботі семінару.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку, начальник управління сільських територій та кадрової політики Прокопенко Р.М. довів до відому присутніх, що Департаментом створено робочу групу на чолі із директором Департаменту Фроловим С.О. щодо сприяння у реалізації пілотного проекту з відпрацювання технології введеня в дію агарних розписок. Визначений номер телефону для проведення консультацій.

Експерт Проекту «Аграрні розписки в Україні» Колібаба Р.О. в своєму виступі зазначив,  що більшість аграріїв не мало уявлення про існування такого фінансового інструменту як аграрні розписки і відносяться до їх впровадження досить насторожено.  Експерт підкреслив, що використання  аграрних розписок має безумовні економічні переваги як для сільськогосподарських товаровиробників, так і для постачальників добрив, засобів захист рослин, палива і т.п. Зокрема, товарна арагарна розписка ждозволяє сільгоспвиробнику фінансувати виробництво сільгосппродукції за рахунок продажу зерна до його фактичного збору і знімає ризик зниження ціни на продукцію, оскільки його зобовязання фіксується в кількості товару, а не в грошовому виразі. Основне питання, яке непокоїть сільгоспвиробників, це законодавче забезпечення земельних відносин під час оформлення аграрних розписок.

За час роботи проекту вирішено ряд питань, зокрема:

- затверджена Методика реєстрації агарних розписок нотаріусом;

-  з фіскальною службою врегульований механізм оподаткування операцій з агарними розписками;

- врегульовані питання бухгалтерського обліку аграрних розписок;

- врегульовані питання поручительства банків за аграрними розписками;

На сьогодні в області оформлено 10 аграрних розписок: 9 товарних та 1 фінансова в Пирятинському (7 аграрних розписок), Зінківському та Лохвицькому районах на суму біля 40.0 млн.грн.

Начальник управління агропромислового розвитку Ющенко Н.І. відмітила, що в Лохвицькому районі першими господарствами, які взяли участь в проекті були ТОВ «Агро Перемога» та ТОВ АФ «Червонозаводське бурякогосподарство».

Також висловила надію, що після цього семінару будуть зацікавлені і інші товаровибники, адже аграрні розписки є новим додатковим джерелом кредитування малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, який дозволить отримати більш дешеві фінансові чи матеріально-технічні ресурси.

         Під час проведення наради-семінару бухгалтери сільськогосподарських підприємств та керівники фермерських господарств мали можливість ознайомитись з методикою ведення аграрних розписок, отримати інформаційну підтримку.

ДолученняРозмір
dscn8907.jpg52.63 КБ
dscn8909.jpg60.82 КБ
Наверх ↑