Загальна інформація

Версія для друкуВерсія для друку

 ЛОХВИЦЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ІМ. Г.С.СКОВОРОДИ

 

       У кожному куточку землі є унікальні і виняткові місця багаті своєю історією і талановитими людьми. Серед таких місць і наше місто Лохвиця.

       Точний час заснування невідомий (орієнтовно кін.10-поч.11ст).За часів Київської Русі Лохвиця входила до складу Переяслівського князівства і була одним із укріплень Посульської оборонної лініїї. Вперше в історичних джерелах, Лохвиця згадується в 1320 році, а в 1628 році про неї вже пишеться , як про значне місто.

       Славиться наш край не тільки  своєю історією, а й талановитими людьми, завдяки їхній праці і їхнім здобуткам у літературі, музиці, мистецтві, науці світ знає нашу Лохвиччину. До когорти крилатих  краю належать відомий на весь світ композитор І.О.Дунаєвський, письменник -драматург  автор „Фараонів” О.Ф.Коломієць,мандрівний філософ Г.С.Сковорода, письменник-демократ А.Ю.Тесленко, винахідник В.Охотніков.

         Проходять віки і дзеркалом людської пам’яті, скарбницею історії стали музеї. І для нашого міста своєрідною візитною карткою є Лохвицький краєзнавчий музей ім.Г.С.Сковороди, заснований у червні 1919 року, за ініціативою голови повітвиконкому Луценка Івана Кузьмича. З першого вересня відкрив двері для перших своїх відвідувачів. В 1922 році з нагоди відзначення 200- річчя з дня народження нашого земляка, видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа і поета Г.С.Сковороди, музею присвоєно його ім’я. З часу заснування рік-у-рік музей розширювався, поповнювався все новими і новими експонатами. Теплими словами згадується перший директор, невтомний краєзнавець-дослідник Крестинський Т.Я., який все своє життя присвтив вивченню і популяризації історії рідного краю.

           На сьогоднішній день у музеї налічується понад 30 тисяч експонатів, розміщених у восьми залах. Вони розповідають про природні умови, історію і сьогодення нашого краю.

 

 

Наверх ↑