До уваги сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю!

Версія для друкуВерсія для друку

Управління соціального захисту населення Лохвицької районної державної адміністрації, телефон (05356) 3- 16- 76

До уваги сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю!

 

З метою надання повного пакету державних та обласних соціальних гарантій сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю

Першочерговим завданням визначено:

- встановлення права сімей на надання соціальної підтримки  в одне звернення до органів соціального захисту населення та своєчасне призначення  державних соціальних гарантій;

            - здійснення комплексу реабілітаційних заходів, спрямованих на всебічний розвиток дітей з інвалідністю, відновлення функцій, порушених внаслідок захворювання або травми, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей для максимальної реалізації особистого потенціалу.

- забезпечення дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації;

-   створення умов для виховання дітей з інвалідністю у сім’ях.

 

        Для отримання додаткової інформації просимо звертатись за номерами телефонів :

3-35-41 - з питань  призначення та виплати державної соціальної допомоги;

3-16-76 - з питань забезпечення технічними засобами реабілітації та надання реабілітаційних послуг;

 

Комплексний підхід до надання соціальних гарантій

сім’ям з дітьми з інвалідністю

 

Заклади

охорони здоров’я

 

 

 

 

Здійснення соціального супроводу центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Надання послуг денного догляду (Новосанжарський дитячий будинок-інтернат (15 місць), Зіньківський дитячий будинок-інтернат
ім. О.В.Синяговського (15 місць), Кременчуцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю (8 місць))

 

Адресне інформування родин щодо надання державних соціальних гарантій в одне звернення

УСЗН

Повідомляє УСЗН про встановлення інвалідності дитині

Призначення допомоги на дитину з інвалідністю

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (відповідно до медичних показань)

 

Направлення дитини з інвалідністю на реабілітацію до місцевих та Всеукраїнських центрів комплексної  реабілітації

 

Направлення до реабілітаційної установи будь-якої форми власності, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (за бюджетною програмою)

 

Визначення права сім’ї на інші соціальні гарантії (допомоги,  субсидії, пільги тощо) 

 

 

Перелік видів соціальної підтримки, що надаються сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю:

                  

ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА

 

  Законом України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» передбачено призначення на дітей з інвалідністю щомісячної державної соціальної допомоги.

РОЗМІР ДОПОМОГИ

з 1 липня 2020 року

з 1 грудня 2020 року

без надбавки на догляд

на дітей до 18 років

1712 грн.

1769 грн.

з надбавкою на догляд на дітей з інвалідністю:

віком до 6 років

2127,90 грн.

2198,80 грн.

віком від 6 до 18 років

2357,40 грн.

2435,80 грн.

з надбавкою на догляд на дітей з інвалідністю підгрупи А:

віком до 6 років

3057,40 грн.

3159,30 грн.

віком від 6 до 18 років

3516,40 грн.

3633,30 грн.

Період догляду за дитиною з інвалідністю зараховується до страхового стажу.

              

             ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

 

До технічних засобів реабілітації (далі - ТЗР), якими забезпечуються діти з інвалідністю, відносяться: протезно-ортопедичні вироби; спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки, кошики для переносу, підйомники); оснащення (перила, поручні, брусся, руків’я); крісла колісні; меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, стінки шведські, вертикалізатори); спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією (аудіоплеєри, диктофони, годинники, мобільні телефони для письмового спілкування).

За окремі види ТЗР може виплачуватись компенсація в межах граничної вартості. Підставою для виплати компенсації законному представнику дитини з інвалідністю  є фіскальний чек, що підтверджує придбання товару (ТЗР).

Для взяття на облік на безоплатне забезпечення ТЗР законний представник дитини з інвалідністю звертається із заявою до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.

 

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНИМИ ЗАХОДАМИ

    

 

 

Діти з інвалідністю, незалежно від форми захворювання, мають право отримати безкоштовно реабілітаційні послуги відповідно до медичних показань. На сьогодні в Україні послуги для дітей з інвалідністю надають 78 реабілітаційних установ. Ознайомитися з переліком реабілітаційних закладів можна за посиланням: https://www.ispf.gov.ua/diyalnist/reabilitaciya-ditej/perelik-reabilitacijnih-ustanov.

Крім того, послуги з реабілітації надаються на рівні області центрами комплексної  реабілітації дітей з інвалідністю в містах Полтаві, Кременчуці, Лубнах, Миргороді та Гадячі та Всеукраїнськими Центрами комплексної реабілітації.

Для забезпечення дитини з інвалідністю реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник звертається до управління соціального захисту населення за місцем проживання.

 

 

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ

 

Розмір субсидії визначається, як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, у межах соціальних нормативів, та розміром обов’язкового відсотка платежу для сім’ї.

Для призначення субсидії до управління соцзахисту населення (в сільській місцевості або у разі створення ОТГ - до уповноважених осіб сільських рад, ОТГ) подаються: заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Сім’ї, які винаймають житло, додатково надають договір найму (оренди) житла.

 

ПІЛЬГОВИЙ ПРОЇЗД ДІТЯМ З ІНВАЛІДНІСТЮ

 

          Діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують (не більше однієї особи), мають право на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах; 50% знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

         З метою забезпечення надання гарантованих пільг з проїзду, за ініціативою Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації до обласної Комплексної соціальної програми включено компенсацію наданих пільг з проїзду на міжміських і міжобласних автобусних маршрутах дітям з інвалідністю та особам, які їх супроводжують, шляхом відшкодування вартості квитків в період з 1 жовтня по 15 травня.                 Для отримання компенсації необхідно подати до управління соцзахисту населення за місцем проживання відповідну заяву та проїзний документ (фіскальний чек) із зазначенням ПІБ дитини (супроводжуючої особи), номера посвідчення.

 

НАДАННЯ ПОСЛУГИ ДЕННОГО ДОГЛЯДУ

              

 З метою надання родинам, які виховують дітей з інвалідністю, можливості знайти роботу, реалізувати творчий потенціал створені відділення денного догляду у Кременчуцькому міському Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради (для 8 дітей), у Зіньківському ім. О.В. Синяговського та Новосанжарському дитячих будинках-інтернатах (кожне відділення розраховане для 15 дітей).

ЗДІЙСНЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ ЦСССДМ

   

     З метою виявлення складних життєвих обставин для подальшого надання соціальних послуг, в т. ч. забезпечення соціального супроводу спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та фахівцями із соціальної роботи проводяться оцінки потреб сімей, в яких проживають діти з інвалідністю,

    Соціальні послуги спрямовані на формування та розвиток соціальних, комунікативних, когнітивних навичок, надання психологічної підтримки, посередництва, допомоги в оформленні документів, у зміцненні та відновленні родинних, суспільно корисних зв’язків.

 

                      НАДАННЯ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ

 

   За пропозицією Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  рішенням сесії обласної ради від 28.08.2020 внесено  зміни до обласної Комплексної соціальної програми, якими передбачено виплату разової грошової допомоги  кожній сім’ї, у складі якої є дитина з інвалідністю підгрупи А, у розмірі по 2,5 тис. грн за рахунок обласного бюджету.    

 

ДолученняРозмір
kompleksniy_pidhid.pdf1.37 MБ
Наверх ↑