КИЇВ, ОДЕЩИНА ТА МИКОЛАЇВЩИНА – ЛІДЕРИ У РЕАЛІЗАЦІЇ ЕСКО-ПРОЕКТІВ У БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ

Географія ЕСКО в Україні швидко розширюється. Після запровадження у 2017 р. законодавчих змін, розроблених спільно з Держенергоефективності, у регіонах країни вже укладено 184 ЕСКО-договори на суму близько 200 млн гривень.

До трійки регіонів-лідерів за кількістю впроваджених ЕСКО-проектів увійшли:

 м. Київ (64 підписаних договорів);

 Одеська область (31 контракт);

 Миколаївська область (26 контрактів).

Найпоширенішими заходами з енергоефективності, які реалізують інвестори, є встановлення ІТП та модернізація систем опалення у бюджетних закладах.

Деякі інвестори вже заявляють про початок повернення інвестицій за ЕСКО-договорами.

Більше того, на сьогодні на Одещині оголошено перший в Україні ЕСКО-тендер за моделлю поглибленого партнерства, в рамках якого замовник співфінансує комплексні енергоефективні заходи на ЕСКО-об’єкті та залишає більшу частину економії, а саме – більше 70%, на свою користь.

Водночас, меншу активність в енергосервісі проявляють Черкаська (4 договори) та Вінницька область (2 договори).

На жаль, деякі регіони досі не оголосили жодного ЕСКО-тендеру:

 Волинська область,

 Закарпатська область,

 Запорізька область,

 Дніпропетровська область,

 Житомирська область,

 Луганська область,

 Тернопільська область.

«Закликаю місцеву владу активно використовувати можливості підвищення енергоефективності шкіл, дитсадків, лікарень та інших установ за рахунок ЕСКО та впроваджувати необхідні для цього енергосервісні проекти!», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як повідомив С.Савчук, завдяки ЕСКО регіони матимуть:

 зменшене енергоспоживання у бюджетних установах;

 заощаджені чималі суми бюджетних коштів;

 утеплені та комфортні для перебування заклади.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності