Захист національних цінностей та культурної спадщини Полтавщини

Захист національних цінностей та культурної спадщини Полтавщини

На державному обліку перебуває понад 4 806 пам’яток Полтавської області, із них майже 39% – пам’ятки археології, понад 51% – пам’ятки історії, понад 6% – пам’ятки архітектури та містобудування, і понад 4% – пам’ятки монументального мистецтва, науки і техніки, садово-паркового мистецтва.

Управління культури ОДА активно співпрацює із громадськістю

Продуктивною є співпраця із організаторами волонтерського проекту «Школи Лохвицького земства» - О.Герасим’юк та київськими науковцями «Архітектурна майстерня Івана Бикова», завдяки яким було досліджено та виготовлено облікову документацію на 9 земських шкіл, розроблених за проектами О. Сластіона у Лохвицькому районі та 10 – у Чорнухинському. Всі вони отримали статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини та наразі перебувають під охороною держави.

Ремонтно-реставраційні роботи

Здійснено ремонтно-реставраційні роботи на 258 пам’ятках області. Асигновано 10401,400 грн на всі види робіт на пам’ятках, 78% з яких – кошти місцевих бюджетів.

Постійно ведеться робота по укладанню охоронних договорів (67) та здійсненню рятівних робіт на пам’ятках археології.

Перелік об’єктів культурної спадщини Полтавської області постійно удосконалюється

Зокрема, внесено зміни щодо перейменування назв населених пунктів та вулиць області, де розташовані об’єкти культурної спадщини. За 2016 рік проведено 5 виїзних нарад на яких розглянуто 7 об’єктів (зокрема питання здійснення прибудови та незаконного розміщення спеціальних інформаційних конструкцій на фасаді будинку – пам’ятнику архітектури національного значення будівлі по вул. Соборності, 31 – кінотеатр І.П. Котляревського).

Пріоритетні завдання обласної влади

- збереження, облік, проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках;

- оновлення та здійснення реекспозицій музейних закладів області в контексті «декомунізаційного пакету» законів, реалізації положень Концепції національно-патріотичного виховання та відзначення 100-річчя Української революції;

- популяризація туристичної привабливості культурно-мистецьких закладів області.